”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

Dan Petrescu stopează seria fastă a revelaţiei. ”O victorie importantă şi nu a fost deloc uşor”

CFR Cluj Publicat de Daian Cutu pe 4 dec 2022

CFR Cluj a învins pe teren propriu, formaţia Chindia Târgovişte, scor 2-0, în etapa a 19-a din Superligă. Kolinger a deschis scorul cu o lovitură de cap în minutul 16.

Scorul final a fost stabilit de Cristian Manea, din penalty, în minutul 80.

Dan Petrescu a ţinut să îşi felicite elevii, însă a vorbit din nou despre programul încărcat al campioanei.

”Felicit echipa, pe toată lumea. O victorie importantă şi nu a fost deloc uşor astăzi. Cristi este într-o formă extraordinară, iar lui Kolinger i-am zis la începutul meciului că este şi rândul lui să dea gol din fază fixă, nu doar Burcă sau Yeboah.

Avem şi meciul acesta din Cupa României, la Farul. Nu mi-l doream, dar o să încercăm să mergem acolo şi să fac o echipă care să ne califice mai departe. Acesta este obiectivul. Noi cu un egal sau cu o victorie mergem mai departe.

De la Constanţa vom avea o deplasare grea la Botoşani. O echipă care pierde cu 0-8 nu vrei să o întâlneşti. Mereu am avut meciuri foarte grele acolo", a spus Dan Petrescu, după meci.