Daniel Pancu a preluat-o pe Rapid după despărţirea de CFR Cluj şi este gata să-şi lase amprenta asupra echipei sale de suflet, după ce a avut parte de rezultate excelente în Ardeal.
Citește și

Pancu a revenit, acum, "acasă", la Rapid, echipă la care a scris istorie ca jucător, dar pe care a avut ocazia să o şi antreneze la începuturile sale pe banca tehnică.
Dina Grameni, fotbalistul de la Rapid, e convins că echipa, sub comanda lui Pancu, îşi poate schimba faţa. Într-un interviu acordat, în exclusivitate, pentru Prima Sport, Grameni a dezvăluit că antrenorul le-a cerut jucătorilor, încă din prima zi, să lase sezonul trecut în urmă pentru a se putea focusând 100% pe cel care urmează!
”Ne-am bucurat pentru că e persoana care a făcut istorie aici pentru că eu am lucrat cu el şi zic că am avut reuşite destul de bune.
Ne-am bucurat că au fost intense antrenamentele, dar mai mult am suferit pentru că e normal în această perioadă. Şi mister e şi genul de antrenor care face cu foarte multă intensitate şi trebuie să ne adaptăm!
Ne-a spus să lăsăm în urmă ce a fost pentru că sezonul trecut nu-l mai putem întoarce, să schimbăm rezultele avute. Dânsul e persoana potrivită care ne poate ridica moralul, să ne dea încredere în noi şi momentam zic că se descurcă. Normal că ne-a durut ce s-a întâmplat sezonul trecut şi o să ne doară, dar trebuie să lăsam în urmă pentru că nu ne ajută să fim negativi.
Trebuie să fim diferiţi în play off, am deja 2 play-off-uri ratate la Rapid şi nu e deloc plăcut. În play-off s-a întâmplat ceva şi eu zic că nu o să se întâmple asta pentru că am învăţat din greşeli.
Suporterii au dreptate, au trecut o grămadă de ani de la ultimul titlu pe care acest club l-a câştigat şi nu e corect pentru că ei merita mai mult. Acest club merită mai mult şi noi jucat avem tot ce avem nevoie pentru a câştiga titlul”, a declarat Grameni, în exclusivitate, pentru Prima Sport.
Rapid Bucureşti a disputat sâmbătă primul meci sub comanda lui Daniel Pancu. A fost vorba de un amical în compania celor de la CS Afumaţi, formaţie din liga a doua, scor final 9-2.
Gruparea alb-vişinie se pregăteşte de plecarea în cantonamentul din Austria, acolo unde are programate alte trei meciuri de pregătire.
