Daniel Graovac a vorbit după despărţirea de FCSB.
Citește și

Daniel Graovac a oferit primele explicaţii după plecarea de la FCSB, club la care a evoluat un singur sezon. Fundaşul bosniac a transmis că despărţirea a fost decizia clubului şi că nu are resentimente faţă de oamenii cu care a lucrat.
Daniel Graovac: "Foarte curând voi lua o decizie"
Fostul jucător de la CFR Cluj, Astra şi FCSB nu duce lipsă de variante. Graovac a spus că poartă discuţii cu mai multe cluburi din România, Asia şi din Balcani, urmând să aleagă în perioada următoare proiectul cel mai potrivit.
"A fost decizia clubului, care decide cine vine şi cine pleacă. Am deja nişte negocieri cu mai multe cluburi din România şi Asia, precum şi din alte ţări din Balcani. Foarte curând voi lua o decizie să vedem care este cea mai bună variantă pentru mine" , spus Graovac, conform Fanatik.
Fotbalistul de 32 de ani a adunat 30 de meciuri pentru roş-albaştri şi a amintit drept momente importante golul decisiv cu Drita şi victoria cu Feyenoord din Europa League.
"Chiar dacă nu a fost un sezon foarte reuşit au fost şi momente bune. Golul decisiv din prelungiri cu Drita este o amintire foarte frumoasă pentru mine, însă cel mai mult îmi aduc aminte de victoria din prelungiri cu Feyenoord în grupele Europa League." , a adăugat bosniacul.
În acelaşi timp, Graovac a recunoscut că sezonul nu a fost unul reuşit pentru echipă, iar eliminarea cu Shkendija a fost unul dintre cele mai dificile episoade.
"Când am pierdut cu Shkendija pentru că a fost o surpriză. Nu ne aşteptam şi credeam că vom lupta în continuare în preliminariile Champions League, dar am jucat foarte slab contra lor." , a mai spus fostul jucător de la FCSB.
"Am rămas cu toţi în relaţii foarte bune"
Bosniacul a ţinut să le mulţumească celor de la FCSB şi suporterilor, precizând că a rămas în relaţii bune cu toţi oamenii din club.
"Aş vrea să le mulţumesc tuturor celor din cadrul clubului. Nu am avut nicio problemă cu nimeni şi am rămas cu toţi în relaţii foarte bune. Fanilor aş vrea să le transmit să rămână la fel, să susţină mereu jucătorii indiferent că e bine sau e rău, aşa cum au făcut-o şi în sezonul trecut." , a conchis Daniel Graovac.
