Lovitură pentru naţionala Franţei! Un nume important nu va juca la EURO Lovitură pentru naţionala Franţei! Un nume important nu va juca la EURO
Rămăşiţele lui Diego Maradona ar putea ajunge într-un mausoleu la Buenos Aires Rămăşiţele lui Diego Maradona ar putea ajunge într-un mausoleu la Buenos Aires
După înfrângerea de la simplu, Ana Bogdan a pierdut şi în proba de dublu de la Catalonia Open După înfrângerea de la simplu, Ana Bogdan a pierdut şi în proba de dublu de la Catalonia Open
Escapadele vedetei Universităţii Craiova. "Nu se ocupă doar de fotbal" Escapadele vedetei Universităţii Craiova. "Nu se ocupă doar de fotbal"
"Le puneam dedicaţii. Aoleu, iar s-a îmbătat Găbiţă". Tamaş, poveşti senzaţionale de pe vremea când juca fotbal "Le puneam dedicaţii. Aoleu, iar s-a îmbătat Găbiţă". Tamaş, poveşti senzaţionale de pe vremea când juca fotbal
Dan Şucu a confirmat întâlnirea pe care a avut-o cu Marius Şumudică! Ce a declarat finanţatorul Rapidului Dan Şucu a confirmat întâlnirea pe care a avut-o cu Marius Şumudică! Ce a declarat finanţatorul Rapidului

David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu

Sporturi Publicat de Daian Cutu pe 19 apr 2024

David Popovici a câştigat, vineri, medalia de aur în proba de 400 m liber din cadrul Campionatului Naţional de înot în bazin de 50 m pentru seniori, tineret şi juniori I-II, competiţie care are loc la Otopeni. Este a treia medalie de aur obţinută de Popovici la actuala ediţie.

“Cred că dacă nu e cel mai bun timp, e fix acolo. A fost o cursă foarte frumoasă. Nu e cursa mea preferată, dar e o provocare şi am considerat că trebuie să încerc să înot 400”, a declarat Popovici la finall cursei, în direct la TVR Sport.

Popovici a încheiat cursa cu timpul 3:47.54. Pe locul doi s-a clasat Vlad Stancu (3:54.38), iar pe trei a terminat Nandor Nagy (3:55.56).

Zilele trecute, David Popovici a triumfat şi la 50 m liber şi 200 m liber.

El va mai concura la Otopeni la 100 m liber.