Ultima oră
Iranul ameninţă cu întreruperea meciurilor de la Cupa Mondială în cazul în care vor apărea steaguri neautorizate sau vor fi scandate sloganuri împotriva sa Iranul ameninţă cu întreruperea meciurilor de la Cupa Mondială în cazul în care vor apărea steaguri neautorizate sau vor fi scandate sloganuri împotriva sa
George Cosac a fost reales la conducerea Federaţiei Române de Tenis: ”Sunt onorat” George Cosac a fost reales la conducerea Federaţiei Române de Tenis: ”Sunt onorat”
Andrei Nicolescu a dezvăluit ce obiectiv are Nuno Campos pentru sezonul viitor: ”Ne-am asumat!” Andrei Nicolescu a dezvăluit ce obiectiv are Nuno Campos pentru sezonul viitor: ”Ne-am asumat!”
Daniel Opriţa, despre planurile de viitor. În ce condiţii ar mai rămâne la Steaua: ”Atunci aş accepta” Daniel Opriţa, despre planurile de viitor. În ce condiţii ar mai rămâne la Steaua: ”Atunci aş accepta”
Selecţionerul Franţei a anunţat cine va câştiga Cupa Mondială: ”La fel ca şi voi!”

Selecţionerul Franţei a anunţat cine va câştiga Cupa Mondială: ”La fel ca şi voi!”
Culisele negocierilor: întrebarea pe care şi-a pus Cristi Chivu după ce a primit oferta de la Inter Culisele negocierilor: întrebarea pe care şi-a pus Cristi Chivu după ce a primit oferta de la Inter

De necrezut! Ruben Amorim ar vrea ca şi jucătorii de la Manchester United să se certe precum cei de la Everton

Manchester United Publicat pe 25 nov 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Antrenorul echipei Manchester United, Ruben Amorim, ar fi vrut să-şi vadă jucătorii luptându-se între ei, aşa cum au făcut-o adversarii săi de la Everton, Michael Keane şi Idrissa Gueye, cel din urmă eliminat pentru că şi-a pălmuit coechipierul.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38268/22250743/1/ruben-amorim-coaching-career-copy.jpg

Mijlocaşul Idrissa Gueye a fost eliminat pentru că l-a pălmuit pe coechipierul său Michael Keane, în urma unei neînţelegeri între cei doi jucători. De pe banca tehnică, Ruben Amorim, antrenorul echipei Manchester United, nu a înţeles severitatea sancţiunii pentru această altercaţie... pe care ar dori să o vadă în cadrul echipei sale.

„A te certa nu este un lucru rău”, a declarat portughezul la finalul meciului. „A te certa nu înseamnă că nu se plac. A te certa înseamnă că, atunci când pierzi mingea, te cerţi pentru că ai pierdut-o şi ai primit un gol. Asta am simţit eu când am urmărit meciul. Nu sunt de acord cu această eliminare. Aşadar, aş spune că... Se poate lupta între coechipieri. Ştiu că este un comportament violent, arbitrul a explicat asta. Nu sunt de acord cu asta”, a adăugat el.

„Sper că jucătorii mei se vor lupta între ei când vor pierde mingea”, a adăugat el.

Fostul antrenor al echipei Sporting Lisabona este de acord cu omologul său David Moyes în această privinţă, întrucât antrenorul echipei Everton a mărturisit că îi place când jucătorii săi se luptă între ei.

Mica mărturisire a lui Amorim a lăsat apoi loc unei anumite îngrijorări în faţa seriei de trei meciuri consecutive fără victorie (două egaluri, o înfrângere). „Mi-e teamă să retrăiesc aceleaşi dificultăţi ca în sezonul trecut, asta mă îngrijorează cel mai mult”, a adăugat el. „Trebuie să lucrăm împreună. Vom lucra împreună. Jucătorii fac tot ce pot, dar trebuie să facem mai bine. Având în vedere rezultatele din weekend, ar trebui să abordăm meciul cu o motivaţie diferită. Asta este părerea mea.”

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt