Ultima oră
”M-am săturat de prostiile astea!”. Agentul lui Jurgen Klopp dezminte că germanul ar semna

”M-am săturat de prostiile astea!”. Agentul lui Jurgen Klopp dezminte că germanul ar semna
Michel Platini a depus plângere împotriva lui Gianni Infantino pentru trafic de influenţă şi denunţ calomnios Michel Platini a depus plângere împotriva lui Gianni Infantino pentru trafic de influenţă şi denunţ calomnios
Craiova a pus ochii pe starul lui "U" Cluj: "A făcut un sezon bun" Craiova a pus ochii pe starul lui "U" Cluj: "A făcut un sezon bun"
Basarab Panduru, dezamăgit de regresul unui jucător de la Dinamo: ”Îl vedeam peste toţi” | VIDEO EXCLUSIV Basarab Panduru, dezamăgit de regresul unui jucător de la Dinamo: ”Îl vedeam peste toţi” | VIDEO EXCLUSIV
Vinde Dan Şucu vedeta din Giuleşti? ”Nu dă 1 milion pe el!” | VIDEO EXCLUSIV

Vinde Dan Şucu vedeta din Giuleşti? ”Nu dă 1 milion pe el!” | VIDEO EXCLUSIV
Răsturnare de situaţie la CFR Cluj?! El este antrenorul pentru care Varga face tot posibilul să îl convingă să vină în Gruia Răsturnare de situaţie la CFR Cluj?! El este antrenorul pentru care Varga face tot posibilul să îl convingă să vină în Gruia

Declan Rice: „Să pierzi o finală de Ligă la penalti este devastator, dar vom reveni mai puternici”

Champions League Publicat pe 31 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Declan Rice, mijlocaşul echipei Arsenal Londra, recunoaşte că „tunarilor” le este foarte greu acum, dar nu îi acuză pe cei doi jucători care au ratat penalti-uri, Gabriel şi Eberechi Eze.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38107/22463508/1/profimedia-1106818122.jpg

 

"Este devastator să pierzi o finală a Ligii Campionilor la penalty-uri. Am încercat să analizăm cât de departe am ajuns ca grup. Un sezon incredibil. Al 63-lea meci din toate competiţiile. Am dat absolut tot ce am putut.

Am dus meciul la penalty-uri. Aici însă e o loterie. Asta e fotbalul, poţi fie să câştigi la penalty-uri, fie să pierzi. Unele dintre cele mai bune echipe din lume au pierdut la penalty-uri. Noi suntem victimele acestei situaţii în seara asta.

Gabriel şi Ebe Eze sunt devastaţi. Să ratezi un penalty într-o finală a Ligii Campionilor nu e frumos. Dar îi iubim. Uite, asta se întâmplă în fotbal. Nu vor fi ultimii jucători care ratează un penalty în finală. Toată lumea a ratat un penalty. Fără ei doi, în acest sezon, nu am fi câştigat Premier League. E crud, dar noi luăm în considerare aspectele pozitive.

Câştigăm împreună şi pierdem împreună. Sunt atât de mândru de aceşti băieţi. Ce sezon! A fost incredibil! Nu pot să vorbesc suficient de bine despre toată lumea. Evident, sunt distrus, dar încerc să privesc cu puţină perspectivă. Vom reveni şi vom fi mai puternici!", a spus Declan Rice după finala pierdută de Arsenal la Budapesta.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri