VIDEO | Alaves - Girona 2-2. Ianis Hagi încurcă revelaţia din La Liga VIDEO | Alaves - Girona 2-2. Ianis Hagi încurcă revelaţia din La Liga
VIDEO | Frosinone - Inter 0-5. Campioana Italiei obţine cel mai clar succes stagional VIDEO | Frosinone - Inter 0-5. Campioana Italiei obţine cel mai clar succes stagional
Bernd Storck şi-a îndeplinit obiectivul. ”Şi-au depăşit limitele” Bernd Storck şi-a îndeplinit obiectivul. ”Şi-au depăşit limitele”
Naţionala României de volei feminin, o victorie şi trei înfrângeri în amicale cu Ţările de Jos şi Germania Naţionala României de volei feminin, o victorie şi trei înfrângeri în amicale cu Ţările de Jos şi Germania
A fost identificat momentul care a declanşat criza la Rapid. "Asta e realitatea" | VIDEO EXCLUSIV
Scene incredibile la Roma! Novak Djokovic a fost lovit în cap cu un recipient metalic în cap Scene incredibile la Roma! Novak Djokovic a fost lovit în cap cu un recipient metalic în cap

Deian Sorescu a fost eliminat, dar echipa sa a câştigat categoric în Conference League

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 22 iul 2022

Fotbalistul echipei Rakow, Deian Sorescu, a fost eliminat, joi seară, la meciul de pe teren propriu cu Astana, scor 5-0, din prima manşă a turului doi preliminar al Conference League.

Sorescu a primit un cartonaş galben în minutul 12 şi pe al doilea în minutul 21, implicit el primind şi roşu.

Celălalt român de la Rakow, Bogdan Racoviţan, a jucat până în minutul 46.

Au marcat Lopez ‘4, Wdowiak ’42, Gutkovskis ’66, Kochergin ’77 şi Tudor ‘90+5 (penalti).

În minutul 62 şi de la Astana a fost eliminat un jucător, Darabaiev, de asemenea după ce a primit al doilea cartonaş galben.