Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen
VIDEO | Farul - CFR Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au lovit transversala VIDEO | Farul - CFR Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au lovit transversala
”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu ”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu
Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare. Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare.

Dele Alli, dat dispărut de Beşiktaş? Reacţia antrenorului

Superlig Publicat pe 23 mar 2023

Şenol Güneş, antrenorul echipei turce Beşiktaş Istanbul, a declarat miercuri presei din Turcia că nu are veşti despre jucătorul englez Dele Alli, care a plecat în vacanţă, dar nu s-a mai întors.

Împrumutat de Beşiktaş de la Everton în acest sezon, mijlocaşul englez Dele Alli (26 de ani) nu a revenit încă din vacanţă. Antrenorul său, Şenol Güneş, care i-a acordat câteva zile libere, nu a primit încă veşti de la internaţionalul englez.

”I-am dat permisiunea să ia o mică pauză, dar încă nu s-a întors”, a declarat Şenol Güneş. ”Plouă, probabil de asta nu a venit încă. Încercăm să aflăm unde se află”, a glumit antrenorul lui Beşiktaş.

În 15 meciuri disputate în toate competiţiile pentru gruparea din Istanbul, Dele Alli a marcat trei goluri. Însă el nu a mai fost utilizat în ultimele meciuri, Güneş preferând să îl ţină pe banca de rezerve.

Sursa foto: Profimedia