Ultima oră
Andrei Marc, fostul fundaş de la FCSB şi Dinamo, a semnat cu un club cu pretenţii din Liga 3 Andrei Marc, fostul fundaş de la FCSB şi Dinamo, a semnat cu un club cu pretenţii din Liga 3
David Popovici, în audienţă la Papa Leon alături de alţi participanţi la Trofeul “Sette Colli” David Popovici, în audienţă la Papa Leon alături de alţi participanţi la Trofeul “Sette Colli”
Răsturnare de situaţie! Dat ca şi plecat de la CFR Cluj, Sinyan ar putea continua în Superligă | EXCLUSIV Răsturnare de situaţie! Dat ca şi plecat de la CFR Cluj, Sinyan ar putea continua în Superligă | EXCLUSIV
Tricolorele sunt de neoprit! România şi-a asigurat calificarea în grupele principale Tricolorele sunt de neoprit! România şi-a asigurat calificarea în grupele principale
FC Argeş forţează transferul unuia dintre cei mai apreciaţi străini din Superliga

FC Argeş forţează transferul unuia dintre cei mai apreciaţi străini din Superliga
Avertisment de caniculă pentru weekendul Marelui Premiu al Austriei Avertisment de caniculă pentru weekendul Marelui Premiu al Austriei

Denis Ciobotariu, în negocieri cu Sepsi

Sepsi OSK Publicat de Tudor Moisa pe 29 oct 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Nu este un secret faptul că Rapid doreşte să îl achiziţioneze pe Denis Ciobotariu. Mutarea s-ar putea produce în această iarnă, dar şansele ca fundaşul central să ajungă în Giuleşti sunt în scădere, după ce Sepsi a început negocierile pentru prelungirea contractului.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38234/21818366/1/cioo.jpg

În finalul periaodei de mercato, Viorel Moldovan a anunţat că dacă nu se va realiza transferul lui Denis Ciobotariu, atunci Rapid va avea răbdare până în iarnă pentru a forţa mutarea. Totuşi, Sepsi nu are de gând să îl lase pe fundaş să plece atât de uşor la o rivală din Superligă şi se pare că au demarat negocierile pentru prelungirea contractului.

Contractul lui Denis Ciobotariu expiră vara viitoare, iar cei de la Rapid erau siguri că îl vor putea transfera pe fotbalist pentru o sumă destul de mică, având în vedere că Sepsi ar urma să îl piardă pe gratis pe acesta la finalul stagiunii.

Acum, Attila Hadnagy a anunţat că s-au început discuţiile cu Ciobotariu pentru prelungirea contractului, iar dacă negocierile vor fi un succes pentru Sepsi, atunci şansele ca fundaşul să ajungă în Giuleşti vor scădea considerabil.

"Noi deja am luat legătura cu Ciobi (n.r. - Denis Ciobotariu), e un om şi un jucător de luat exemplu pentru toată lumea, din toate punctele de vedere, sportiv şi personal. Vrem să prelungim contractul şi să mergem mai departe cu el.

Depinde şi ce îşi doreşte, tot ce pot să vă spun e că noi am intrat la negocieri, suntem în discuţii, aceasta este poziţia noastră. Ne dorim foarte mult să continuăm", a declarat Attila Hadnagy, confrom GSP.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Sepsi OSK

Ultimele articole Toate articolele