VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

Denis Drăguş a mărturisit cine este omul din spatele formei sale: ”Are ceva special. Te face să te autodepăşeşti. El este succesul meu din acest sezon!” ǀ VIDEO EXCLUSIV

Stranieri Publicat pe 12 feb 2024

Fotbaliştii Denis Drăguş şi Deian Sorescu au adus victoria echipei Gaziantep FK, antrenată de Marius Şumudică, duminică, în deplasare, în faţa formaţiei Istanbulspor. Gaziantep s-a impus cu scorul de 3-1.

Drăguş a înscris în minutele 15 şi 60, ultimul gol din penalti, iar Sorescu a marcat în minutul 90+5. Pentru gazde a marcat, în minutul 6, Loshaj, care a fost eliminat în minutul 70.

La echipa lui Şumudică, Florin Niţă a fost integralist. Denis Drăguş a jucat până în minutul 89, când a fost schimbat cu Sorescu, iar Alexandru Maxim a jucat până în minutul 83.

Pentru gazde a marcat, în minutul 6, Loshaj, care a fost eliminat în minutul 70.

Denis Drăguş este în mare formă de când a început colaborarea cu Marius Şumudică. Jucătorul a oferit mai multe declaraţii în exclusivitate pentru Prima Sport. Atacantul naţionalei susţine că antrenorul lui Gaziantep este secretul din spatele formei sale.

”Chiar mă simt foarte bine. Mă simt senzaţional. Sunt foarte motivat să ne îndeplinim obiectivul cu echipa. Antrenamentele cu Marius Şumudică au o intensitate ridicată. Îşi doreşte mult de la fiecare jucător.

Îl face pe jucător să dea şi mai mult şi cred că el are ceva special al lui. Te face să dai maxim şi să te autodepăşeşti. El este secretul succesului meu, să zic aşa, din acest sezon”, a spus Denis Drăguş, la Prima Sport.