VIDEO | FCSB - Farul, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă VIDEO | FCSB - Farul, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă
VIDEO | FCU Craiova - "U" Cluj, astăzi, de la ora 17:30, în direct la Prima Sport 1! Două echipe cu obiective diferite VIDEO | FCU Craiova - "U" Cluj, astăzi, de la ora 17:30, în direct la Prima Sport 1! Două echipe cu obiective diferite
VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, sâmbătă, de la 11:30, în direct pe Prima Sport 1. Speranţe la promovarea directă pentru echipa din Miercurea Ciuc VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, sâmbătă, de la 11:30, în direct pe Prima Sport 1. Speranţe la promovarea directă pentru echipa din Miercurea Ciuc
VIDEO | Final interzis cardiacilor în NBA! Indiana Pacers preia conducerea în seria cu Milwaukee Bucks VIDEO | Final interzis cardiacilor în NBA! Indiana Pacers preia conducerea în seria cu Milwaukee Bucks
VIDEO | Mai reuşeşte cineva să o oprească pe Collins? Americanca a câştigat un meci nebun la Madrid şi continuă seria fabuloasă VIDEO | Mai reuşeşte cineva să o oprească pe Collins? Americanca a câştigat un meci nebun la Madrid şi continuă seria fabuloasă
VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici” VIDEO | Real Sociedad - Real Madrid 0-1. Titlul a devenit o chestiune de zile pentru ”galactici”

Denis Drăguş şi Alexandru Maxim l-au salvat pe Marius Şumudică! Românii continuă să facă spectacol la Gaziantep

Superlig Publicat pe 5 ian 2024

Mijlocaşul Denis Drăguş a marcat un gol, iar Alexandru Maxim a oferit o pasă de gol, vineri, în remiza echipei Gaziantepspor, antrenată de Marius Şumudică, scor 2-2, cu Pendiskor, în etapa a 19-a a campionatului Turciei.

Drăguş, care a fost integralist, a marcat în minutul 12, iar Maxim, care a jucat până în minutul 85, a oferit o pasă de gol lui Ozcicek, în minutul 49.

Însă, echipa lui Şumudică a fost egalată de Pendikspor printr-un penalty transformat de Ozturk, în minutul 77, şi de Yardimci (88).

La Gaziantep şi portarul Florin Niţă a fost integralist.

În clasament, Gaziantep ocupă locul 12, cu 20 de puncte, iar Pendikspor este pe 19, cu 15 puncte.

• 6 goluri şi o pasă de gol a reuşit Denis Drăguş pentru Gaziantep în 13 etape.
  • La rândul său, Alexandru Maxim a oferit două goluri şi două pase decisive în 16 jocuri.