Ultima oră
Jucătorii iranieni au primit vize pentru SUA Jucătorii iranieni au primit vize pentru SUA
România – Letonia 0-3, în primul meci din European League la volei masculin România – Letonia 0-3, în primul meci din European League la volei masculin
Lionel Messi, în fruntea echipei All-Star MLS 2026 Lionel Messi, în fruntea echipei All-Star MLS 2026
Naţionala feminină, remiză în Republica Moldova, în ultimul meci din grupa preliminară pentru CM Naţionala feminină, remiză în Republica Moldova, în ultimul meci din grupa preliminară pentru CM
Universitatea Craiova l-a „furat” de la FCSB pe jucătorul lăudat de Gigi Becali, dar Mihai Stoica nu îl consideră o pierdere: „Nu e ce vrem noi” | EXCLUSIV Universitatea Craiova l-a „furat” de la FCSB pe jucătorul lăudat de Gigi Becali, dar Mihai Stoica nu îl consideră o pierdere: „Nu e ce vrem noi” | EXCLUSIV
Prima declaraţie a lui Ioan Ovidiu Sabău după ce a devenit antrenorul lui Farul! Noul tehnician al „marinarilor”, emoţionat de noua provocare Prima declaraţie a lui Ioan Ovidiu Sabău după ce a devenit antrenorul lui Farul! Noul tehnician al „marinarilor”, emoţionat de noua provocare

Dennis Man a făcut anunţul: ”Mulţumesc, Eindhoven, pentru un sezon de neuitat!”

Stranieri Publicat pe 18 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Dennis Man a tras concluziile după primul său sezon la PSV Eindhoven şi a transmis un mesaj emoţionant pe reţelele sociale.

 

 

https://i0.1616.ro/media/581/3142/38207/22448679/1/man-psv-1.jpg

Internaţionalul român a descris stagiunea drept una specială, după ce a cucerit titlul în Olanda alături de formaţia pregătită de Peter Bosz.

Finalul sezonului a fost unul bun pentru Man, care a fost titular în victoria cu Twente, scor 5-1, meci în care a marcat şi a oferit o pasă decisivă.

Totuşi, înaintea ultimei etape, românul fusese ţinut de mai multe ori pe banca de rezerve de antrenorul lui PSV.

”Mulţumesc, Eindhoven, pentru un sezon de neuitat!”

”Primul meu sezon la Eindhoven va fi mereu unul special. A fost un an plin de muncă asiduă, sacrificii, momente de neuitat şi lecţii importante, şi sunt recunoscător că am reuşit să terminăm sezonul bine, în cel mai bun mod posibil: campioni.

Vreau să mulţumesc clubului, coechipierilor mei, staff-ului şi tuturor suporterilor pentru sprijinul incredibil pe parcursul acestei călătorii. Încă din prima zi, m-am simţit binevenit ca o familie, iar energia voastră m-a împins să dau totul în fiecare meci.

Câştigarea primului meu campionat în primul meu sezon aici este ceva ce nu voi uita niciodată. Sunt cu adevărat recunoscător pentru fiecare moment şi mândru să fac parte din această echipă uimitoare.

Mulţumesc, Eindhoven, pentru un sezon de neuitat. Aştept cu nerăbdare să creăm împreună şi mai multe momente speciale”, a scris Dennis Man, pe Instagram.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Stranieri

Ultimele articole Toate articolele