MM Stoica nu a mai suportat şi i-a dat replica lui Tudorel Stoica: „O mare dezamăgire” MM Stoica nu a mai suportat şi i-a dat replica lui Tudorel Stoica: „O mare dezamăgire”
Un superstar de la Bayern Munchen i-a cerut lui Claudiu Keşeru să facă schimb de tricouri | VIDEO EXCLUSIV Un superstar de la Bayern Munchen i-a cerut lui Claudiu Keşeru să facă schimb de tricouri | VIDEO EXCLUSIV
Teodora Albon şi Roxana Ivanov vor oficia la turneul final Women’s EURO U17 Teodora Albon şi Roxana Ivanov vor oficia la turneul final Women’s EURO U17
Costin Lazăr revine pe banca tehnică. Destinaţie surprinzătoare pentru fostul rapidist Costin Lazăr revine pe banca tehnică. Destinaţie surprinzătoare pentru fostul rapidist
Abadallah, suspendare uriaşă după intrarea extrem de dură la Romario Benzar Abadallah, suspendare uriaşă după intrarea extrem de dură la Romario Benzar
TAS a suspendat sancţiunea lui Gabigol, care poate astfel să joace din nou TAS a suspendat sancţiunea lui Gabigol, care poate astfel să joace din nou

Dennis Man, criticat în Italia după ultima "evoluţie slabă": "S-a uitat în oglindă! I-a intrat asta în cap şi e greşit"

Stranieri Publicat pe 20 sep 2021

Dennis Man (22 de ani) a fost criticat de jurnaliştii apropiaţi de Parma după înfrângerea "cruciaţilor", 1-2 pe teren propriu cu Cremonese, meci în care celălalt român, Valentin Mihăilă, a marcat golul de onoare al gazdelor.

Ţinut pe teren timp de 84 de minute de Enzo Maresca, Man a avut o evoluţie ştearsă până să fie înlocuit cu Iacopini, iar egoismul de care a dat dovadă a atras criticile jurnaliştilor italieni care se ocupă de Parma:

"În prima repriză s-a uitat în oglindă. Îi place să aibă mingea şi i-a intrat în cap că trebuie să rezolve acţiunile pe cont propriu, ceea ce e greşit. În partea secundă a încercat un şut din afara careului, dar a avut o evoluţie slabă", au scris cei de la Forza Parma.

În schimb, evoluţia lui Valentin Mihăilă din partea a doua, culminată cu golul marcat în minutul 68 din pasa lui Inglese, a fost apreciată de aceeaşi jurnalişti:

"A început în forţă, dar s-a pierdut în driblinguri fără sens. În partea secundă am văzut alt jucător, a creat panică în defensiva adversă", a mai scris sursa citată.

După 1-2 cu Cremonese, prima înfrângere a sezonului, Parma a rămas cu şapte puncte în opt etape, suficient pentru locul al optulea, la cinci puncte în spatele liderului Pisa, echipa la care joacă Marius Marin.