VIDEO | Corvinul - Csikszereda 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Corvinul - Csikszereda 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
”Am suferit mult”. Marco Reus îşi încheie aventura la Borussia Dortmund cu o finală de Liga Campionilor ”Am suferit mult”. Marco Reus îşi încheie aventura la Borussia Dortmund cu o finală de Liga Campionilor
Claudiu Niculescu pleacă de la Şelimbăr! S-a aflat unde e dorit Claudiu Niculescu pleacă de la Şelimbăr! S-a aflat unde e dorit
Aurelian Chiţu, ofertat de un club cu pretenţii din Superliga! Salariu de 14.000 de euro Aurelian Chiţu, ofertat de un club cu pretenţii din Superliga! Salariu de 14.000 de euro
”Nu te critică niciodată unul care face mai mult decât tine”. Bogdan Lobonţ i-a răspuns public lui Robert Niţă ”Nu te critică niciodată unul care face mai mult decât tine”. Bogdan Lobonţ i-a răspuns public lui Robert Niţă
S-au tras la sorţi semifinalele Cupei României la handbal masculin S-au tras la sorţi semifinalele Cupei României la handbal masculin

Dennis Man s-a accidentat într-un meci în care s-a făcut remarcat. Cât de gravă e problema

Stranieri Publicat pe 25 feb 2023

Dennis Man a reuşit două pase de gol în partida pe care Parma a câştigat-o cu Frosinone, scor 4-3, în etapa a 26-a din Serie A, dar a ieşit accidentat în minutul 59. Se pare că problemele nu sunt unele mari, însă, pentru mijlocaşul român.

S-a ales doar cu o contuzie la glezna dreaptă din fericire, dar poate rata derby-ul românilor din Serie B, cu Pisa, echipă pentru care evoluează Moruţan, Marius Marin şi Adi Rus, programat pe 28 februarie.

Etapă de graţie pentru români în Serie B. Moruţan şi Marius Marin au înscris pentru Pisa, Man, două assisturi la Parma

Fotbaliştii echipei Pisa, Olimpiu Moruţan şi Marius Marin, au înscris câte un gol, vineri seară, în meciul de pe teren propriu cu Perugia, scor 2-1, din etapa a 26-a a ligii secunde italiene.
 Moruţan a marcat în minutul 51, iar Marin în minutul 58. Pentru adversari a înscris Casasola ’39, din penalti.

Pisa a jucat în inferioritate numerică din minutul 31, când a fost eliminat Hermannsson. În minutul 76, a fost eliminat şi un jucător de la Perugia, Paz.

Marius Marin a jucat pe toată durata partidei şi a primit cartonaş galben în minutul 36. Moruţan a jucat până în minutul 71.

Tot în Serie B, la meciul Frosinone – Parma, scor 3-4, Dennis Man a pasat decisiv la golurile oaspeţilor marcate de Ansaldi ’21 şi Zanimacchia ’35. Celelalte goluri ale învingătorilor au fost înscrise de Vasquez ‘6, ’73.

Frosinone a înscris prin Caso ’25, Mulattieri ’48 şi Moro ’71. De la Parma au fost eliminaţi doi jucători: Estevez ’55 şi Camara ’86.

Dennis Man a jucat până în minutul 59. La Frosinone, Daniel Boloca a fost integralist. Boloca a primit un cartonaş galben în minutul 67.

Frosinone este lider în clasament, cu 55 de puncte. Pisa este pe 6, cu 38 de puncte, şi Parma pe 7, cu 37 de puncte.