Ultima oră
Elias Charalambous a semnat cu echipa pentru care a evoluat ca jucător. ”A avut o carieră importantă” Elias Charalambous a semnat cu echipa pentru care a evoluat ca jucător. ”A avut o carieră importantă”
OUT! Steaua, lovită din plin de decizia cu impact uriaş care va fi adoptată în viitoarea şedinţă a Comitetului Executiv FRF
OUT! Steaua, lovită din plin de decizia cu impact uriaş care va fi adoptată în viitoarea şedinţă a Comitetului Executiv FRF
CIO acceptă modificările aduse Cartei Olimpice privind neutralitatea sportului şi programul olimpic CIO acceptă modificările aduse Cartei Olimpice privind neutralitatea sportului şi programul olimpic
Irina Begu s-a oprit în optimi la Bad Homburg. Gabriela Ruse a scăpat de un duel cu Iga Swiatek Irina Begu s-a oprit în optimi la Bad Homburg. Gabriela Ruse a scăpat de un duel cu Iga Swiatek
Georgi Milanov a plecat de la Dinamo şi a fost prezentat la noua echipă Georgi Milanov a plecat de la Dinamo şi a fost prezentat la noua echipă
Ce prevede contractul lui Daniel Pancu la Rapid: Victor Angelescu a ”dat din casă”: ”Pentru prima dată am făcut asta” | VIDEO EXCLUSIV Ce prevede contractul lui Daniel Pancu la Rapid: Victor Angelescu a ”dat din casă”: ”Pentru prima dată am făcut asta” | VIDEO EXCLUSIV

Deşi a câştigat cu 3-0, Liviu Ciobotariu nu e pe deplin mulţumit. ”Puteam face mai multe”

Petrolul Ploiești Publicat de Daian Cutu pe 25 iul 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Petrolul Ploieşti a învins în deplasare, scor 3-0, echipa bucureşteană Metaloglobus, în primul meci al etapei a treia din Superligă.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/39486/22110261/1/petrolul-ploiesti-fcsb-superliga-superbet-19-07-2025-1.jpg

Liviu Ciobotariu, antrenorul celor de la Petrolul, a fost mulţumit în mare de meci, dar a punctat faptul că elevii săi au cedat iniţiativa în repriza secundă.

”Aş vrea să îmi felicit jucătorii pentru rezultat. Aveam nevoie de cele 3 puncte. Am început foarte bine jocul, am pus presiune pe adversar şi am reuşit să marcăm 3 goluri până în pauză. În repriza doua puteam face mai mult.

La 3-0 în subconştientul fiecăruia e să ai grijă de rezultat. Puteam face mai multe în repriza a doua, dar sunt mulţumit de joc, de rezultat. Am făcut o partidă bună. Este început de campionat, şi la Galaţi am arătat bine ca fază defensivă, şi cu FCSB am avut situaţii. Mă bucur că jucătorii au respectat ce le-am transmis, să jucăm sus, să nu lăsăm adversarul să ne domine. Am jucat bine”
, a spus Ciobotariu, la final de meci.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt