Boloni a avut mari emoţii la meciul dintre Lorient şi Clermont. "Am numărat minutele" Boloni a avut mari emoţii la meciul dintre Lorient şi Clermont. "Am numărat minutele"
NEWS ALERT | Neluţu Varga a realizat prima mutare a verii! "Cel mai bun mijlocaş, pictează pe teren" NEWS ALERT | Neluţu Varga a realizat prima mutare a verii! "Cel mai bun mijlocaş, pictează pe teren"
OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu
Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră
Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie
Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători

Dezamăgire la Voluntari, după remiza cu Oţelul. ”Chiar şi fizic am fost peste ei”

FC Voluntari Publicat de Daian Cutu pe 22 ian 2024

Oţelul Galaţi a încheiat la egalitate în deplasare, scor 1-1, cu formaţia FC Voluntari, într-un meci contând pentru etapa a 22-a din Superligă.

Antrenorul în acte al celor de la Voluntari, Marin Dună, a declarat că ilfovenii putea câştigat, mai ales că au arătat mai bine din punct de vedere fizic decât cei de la Oţelul.

”Suntem dezamăgiţi că nu am putut să câştigăm. În prima repriză au fost mai agresivi, dar a doua a fost a noastră. Chiar şi fizic am fost peste ei. Ăsta e fotbalul. E bun şi un punct, rămânem acolo. Mergem la Cluj să încercăm să luăm puncte. Nu am fost cum trebuia. Au fost greşeli personale. Am luat gol din corner, uşor, după părerea mea.

Am revenit după pauză şi chiar am fost peste ei. Nu am mai stat să văd faza penalty-ului. Pe undeva a fost echitabil, chiar şi la penalty-uri nedate. Sperăm să luăm puncte la Cluj pentru că se poate orice”,
a spus Dună, la flash-interviuri.

Oţelul este pe locul 10, cu 27 de puncte, în timp ce FC Voluntari se află pe poziţia a 12-a, cu 25 de puncte.