S-a decis cine va fi antrenorul Barcelonei din sezonul viitor! Decizia luată de Xavi, după eşecul cu Real Madrid S-a decis cine va fi antrenorul Barcelonei din sezonul viitor! Decizia luată de Xavi, după eşecul cu Real Madrid
Răsturnare de situaţie! Florinel Coman ar putea să nu mai plece în Qatar la finalul campionatului Răsturnare de situaţie! Florinel Coman ar putea să nu mai plece în Qatar la finalul campionatului
Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj, astăzi, de la ora 21:45, în direct la Prima Sport 1! Duel tare în lupta pentru cupele europene VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj, astăzi, de la ora 21:45, în direct la Prima Sport 1! Duel tare în lupta pentru cupele europene
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în Superligă VIDEO | Hermannstadt - Petrolul, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în Superligă
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Meci tare în play-out VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Meci tare în play-out

Dezamăgire totală în tabăra celor de la FC ”U” Craiova. „Pierdem puncte pe teren propriu şi e dureros. N-avem voie să pierdem aici”

FC U Craiova 1948 Publicat de Daian Cutu pe 5 dec 2021

FC Voluntari continuă sezonul de vis. Formaţia lui Liviu Ciobotariu a câştigat pe terenul celor de la FC ”U” Craiova şi a bifat a patra victorie în deplasare. Toată acţiunea a fost în direct pe Look Sport şi PrimaPlay.

Prima repriză a fost anostă, singura şansă mare fiind ratată de Nemec, în minutul 4. În actul secund, oltenii au turat motoarele, dar adversarii au fost cei care au lovit. Gabi Tamaş a marcat primul gol în tricoul ilfovenilor, cu o lovitură de cap, în minutul 77, iar la scurt timp Gheorghe a stabilit scorul final, după ce a profitat de o eroare mare comisă de Huyghebaert.

Căpitanul oltenilor, Dragoş Albu a declarat că este dureros că echipa pierde în faţa propriilor suporteri.

„Pierdem puncte pe teren propriu şi e dureros. N-avem voie să pierdem aici. Dar nu ies lucrurile aşa cum vrem, trebuie să muncim mai mult. N-ai cum să joci aşa slab acasă şi să iei bătaie. Trebuie să ne gândim la meciurile rămase. Nimeni nu vrea să piardă de o manieră ca asta. Avem nevoie mare de puncte.

Probabil lipsa de concentrare e problema, habar n-am. Ducem mingea în faţa porţii şi nu reuşim să dăm gol. Parcă suntem blestemaţi. Nu trebuie să ne pierdem încrederea în noi, asta e tot ce ne-am mai rămas acum”,