Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu
Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei
”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi ”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi
VIDEO | CFR Cluj - Sepsi 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Covăsnenii au doi jucători eliminaţi încă din prima repriză VIDEO | CFR Cluj - Sepsi 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Covăsnenii au doi jucători eliminaţi încă din prima repriză
Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut
Andrei Raţiu, integralist în eşecul clar al celor de la Rayo Vallecano cu Villarreal Andrei Raţiu, integralist în eşecul clar al celor de la Rayo Vallecano cu Villarreal

Dezastru pentru Manchester City şi Guardiola. ”S-a rupt” cel mai bun jucător

Manchester City Publicat de Daian Cutu pe 23 iun 2020

Manchester City a câştigat aseară, cu 5-0, partida de campionat cu Burnley, însă nu există motive prea mari de bucurie, pentru formaţia lui Guardiola.

Kun Aguero, cel mai bun marcator din acest sezon a ieşit accidentat în prelungirile primei reprize, iar lucrurile arată rău. Starul argentinian are ruptură de menisc şi urmează să fie operat. Asta înseamnă că nu va mai putea juca deloc în acest sezon.

„Nu sunt doctor, dar Aguero nu arată bine. În ultima lună, el a avut probleme cu genunchiul”, a declarat tehnicianul lui City, după meciul de aseară.

În actualul sezon, Aguero a marcat de 16 ori, fiind pe locul 3 în clasamentul golgheterilor, devansat doar de Aubameyang (Arsenal) şi Vardy (Leicester).