Ultima oră
Răsturnare de situaţie! Dat ca şi plecat de la CFR Cluj, Sinyan ar putea continua în Superligă | EXCLUSIV Răsturnare de situaţie! Dat ca şi plecat de la CFR Cluj, Sinyan ar putea continua în Superligă | EXCLUSIV
Tricolorele sunt de neoprit! România şi-a asigurat calificarea în grupele principale Tricolorele sunt de neoprit! România şi-a asigurat calificarea în grupele principale
FC Argeş forţează transferul unuia dintre cei mai apreciaţi străini din Superliga

FC Argeş forţează transferul unuia dintre cei mai apreciaţi străini din Superliga
Avertisment de caniculă pentru weekendul Marelui Premiu al Austriei Avertisment de caniculă pentru weekendul Marelui Premiu al Austriei
Transfer de ultimă oră la Dinamo! Alb-roşii au bătut palma cu un jucător crescut în Spania Transfer de ultimă oră la Dinamo! Alb-roşii au bătut palma cu un jucător crescut în Spania
Jurgen Klopp a dat verdictul! Naţiunea pe care pariază că va câştiga Cupa Mondială Jurgen Klopp a dat verdictul! Naţiunea pe care pariază că va câştiga Cupa Mondială

Diego Simeone a recunoscut superioritatea celor de la Arsenal: "Au meritat să treacă mai departe"

Champions League Publicat de Prima Sport pe 6 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Echipa engleză Arsenal Londra a învins marţi seara, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia spaniolă Atletico Madrid, în manşa secundă a semifinalelor Ligii Campionilor. Cu 2-1 scor general, tunarii s-au calificat în ultimul act al competiţiei.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38107/22434391/1/profimedia-1096766688.jpg

Tehnicianul echipei Atletico Madrid, Diego Simeone, a declarat marţi seară, după meciul cu Arsenal, că formaţia londoneză a meritat calificarea în finala Ligii Campionilor şi că el se simte împăcat.

"Dacă am fost eliminaţi, este pentru că adversarii noştri au meritat să treacă mai departe. Au valorificat ocaziile pe care le-au avut, inclusiv ocazia mare din prima repriză, şi au meritat să treacă mai departe. Dacă mă întrebaţi cum mă simt, mă simt calm şi împăcat. Echipa a dat absolut totul", a spus Simeone.

Portarul Jan Oblak a declarat şi el că Arsenal a fost echipa mai bună.

"Repriza a doua a fost bună. Poate că le-am arătat puţin prea mult respect în prima repriză şi ne-a fost teamă să jucăm. După aceea a fost bine, dar nu suficient pentru a ajunge în finală. Am avut ghinion şi suntem supăraţi, dar aşa e viaţa. Arsenal a fost mai bună şi a ajuns în finală."

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri