Ultima oră
Şeful lui Dinamo a făcut anunţul despre noile veniri de la Dinamo: ”Nu am plătit în totalitate transferurile făcute!” | VIDEO EXCLUSIV

Şeful lui Dinamo a făcut anunţul despre noile veniri de la Dinamo: ”Nu am plătit în totalitate transferurile făcute!” | VIDEO EXCLUSIV
A fost anunţat jucătorul de 150 de milioane al lui Jose Mourinho

A fost anunţat jucătorul de 150 de milioane al lui Jose Mourinho
Plecare de ultim moment de la FC Hermannstadt

Plecare de ultim moment de la FC Hermannstadt
Jucătorii Iranului vor călători în Statele Unite cu o zi înainte de primul său meci Jucătorii Iranului vor călători în Statele Unite cu o zi înainte de primul său meci
Becali, tun financiar!  ”2,3 milioane”

Becali, tun financiar!  ”2,3 milioane”
Dinamo, în alertă! Interes din străinătate pentru Musi şi Cîrjan. Anunţul lui Andrei Nicolescu despre plecările vedetelor Dinamo, în alertă! Interes din străinătate pentru Musi şi Cîrjan. Anunţul lui Andrei Nicolescu despre plecările vedetelor

Din rău în mai rău! Adrian Mititelu a dat afară trei jucători după ce mai întâi i-a luat la înjurături

FC U Craiova 1948 Publicat de Tudor Moisa pe 19 aug 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Situaţia de la FCU Craiova s-a schimbat dramatic în ultimele luni, iar acum Adrian Mititelu a recurs la un nou gest incredibil: a înjurat trei jucători şi apoi i-a dat afară!

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38986/22136352/1/488682237-3988985354761226-5347837545736021491-n.jpg

FCU Craiova a ajuns într-o situaţie care părea imposibilă în urmă cu doi ani. În 2023, clubul din Bănie disputa barajul pentru accederea în Conference League, fiind chiar aproape să o învingă pe CFR Cluj.

Un an mai târziu, după ce Adrian Mititelu a făcut mai multe schimbări de antrenor, FCU Craiova nu s-a regăsit şi a retrogradat în Liga 2, scenariu pe care nimeni nu îl anticipa nici măcar la startul play-out-ului.

În sezonul 2024/2025, formaţia din Bănie s-a luptat pentru accederea în play-off, dar nu a reuşit să se claseze în primele şase. Mai mult decât atât, ea a retrogradat în Liga 3, din cauză că, în mod inexplicabil, Adrian Mititelu nu a depus dosarul pentru licenţă.

Depunctată şi eliminată din Cupa României, FCU Craiova o duce din rău în mai rău, iar acum Mititelu a dat afară trei jucători.

Scandal la FCU Craiova

Conform GSP, jucătorii formaţiei oltene au refuzat să se antreneze luni după-amiază, din cauză că nu au fost plătiţi de patru luni.

Adrian Mititelu a aflat de gestul fotbaliştilor şi s-a deplasat la baza de antrenament, dar nu pentru a le plăti salariile, ci pentru a face scandal.

În loc să le dea jucătorilor banii pentru care ei au muncit, finanţatorul i-a luat la înjurături pe Raicea, Ceoablă şi Mituleţu, cei care au iniţiat boicotul antrenamentului. Mititelu nu s-a oprit doar la înjurături, ci i-a dat şi afară de la echipă pe cei trei!

Având în vedere situaţia de la club, FCU Craiova pare să fie tot mai aproape de dispariţie. Jucătorii nu sunt plătiţi, iar echipa va începe Liga 3 de la -34 de puncte.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri