Ultima oră
Nu se mai opreşte din recorduri! Ce performanţă a reuşit Lionel Messi la meciul cu Iordania Nu se mai opreşte din recorduri! Ce performanţă a reuşit Lionel Messi la meciul cu Iordania
Algeria - Austria 3-3. Fabulos! Remiza ce le duce pe ambele mai departe, decisă de două goluri în prelungiri Algeria - Austria 3-3. Fabulos! Remiza ce le duce pe ambele mai departe, decisă de două goluri în prelungiri
Iordania - Argentina 1-3. Messi a intrat în repriza secundă şi a marcat! Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs Iordania - Argentina 1-3. Messi a intrat în repriza secundă şi a marcat! Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs
Selecţionerul şi-a dat demisia după eliminarea în faza grupelor la CM Selecţionerul şi-a dat demisia după eliminarea în faza grupelor la CM
Constantin Popovici a câştigat, iar Cătălin Preda a urcat pe podium în etapa a treia a Red Bull Cliff Diving World Series Constantin Popovici a câştigat, iar Cătălin Preda a urcat pe podium în etapa a treia a Red Bull Cliff Diving World Series
Medalie de bronz pentru Ede Molnar în a doua etapă de Cupă Mondială de MTB XCE Medalie de bronz pentru Ede Molnar în a doua etapă de Cupă Mondială de MTB XCE

Dinamo dă lovitura! Ante Kuduz revine din luna ianuarie

Handbal Publicat de Daian Cutu pe 30 dec 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38126/20529114/1/kuduz.jpg

Interul croat Ante Kuduz (26 de ani) se întoarce încă din primele zile ale lunii ianuarie la CS Dinamo, unde a mai jucat în perioada 2018-2021, a anunţat gruparea "alb-roşie".

Transferul s-a putut realiza după ce valorosul jucător şi-a încheiat înţelegerea cu RK Vardar, din Macedonia de Nord. Noul contract al lui Kuduz cu Dinamo se va derula pentru următorii doi ani şi jumătate.

Timp de trei ani, Kuduz a fost unul dintre jucătorii exponenţiali ai echipei Dinamo. Vârful lui a fost în sezonul 2019-2020 al EHF Champions League, când a marcat 61 de goluri în cele 12 meciuri disputat de ”alb-roşii”. În acel sezon, FRH l-a declarat cel mai valoros jucător din campionatul intern, iar forul european EHF la nominalizat în grupul select pentru ”All Star Team” EHF Champions League.

În vara anului 2021, când s-a despărţit de Dinamo, Ante Kuduz a publicat un mesaj emoţionant pentru fanii dinamovişri: „Sunt mândru că am avut privilegiul de a juca în faţa celor mai buni fani din lume şi că am avut susţinerea lor, eu, un croat născut la Osijek. A fost o onoare pentru mine să îmbrac tricoul unui club mare cum e Dinamo Bucureşti! Voi, fanii, aţi jucat un rol important în dezvoltarea mea ca persoană şi ca jucător. Pot să spun cu mâna pe inimă că Bucureştiul este a doua mea casă, iar Dinamo a doua mea familie. Aşa că, sper, ca la sfârşitul acestui sezon, să nu spun «adio», ci doar «la revedere» şi că voi avea ocazia să mă întorc la club într-o bună zi şi să fiu iar alături de suporteri şi la dispoziţia clubului nostru!”.

După ce a parafat noul contract cu CS Dinamo, Ante Kuduz a ţinut să transmită un mesaj scurt, dar sugestiv: ”M-am întors!”.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Handbal

Ultimele articole Toate articolele