Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

Dinamo Kiev a învins Borussia Dortmund într-un meci caritabil. Trupa lui Lucescu, victorie cu 3-2.

Stranieri Publicat pe 26 apr 2022

Dinamo Kiev, echipa antrenată de Mircea Lucescu, a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 3-2, pe Borussia Dortmund, într-un meci caritabil.

• Au marcat: Bynoe-Gittens '4, Rothe '65 / Buialski '9, Vamat '11, '35. Ambele echipe au ratat câte un penalti.

La formaţia gazdă, au evoluat şi vedete cum ar fi Emre Can, Marco Reus şi Erling Haaland, dar şi mulţi jucători care au apărut mai puţin în acest sezon şi tineri de perspectivă.

De asemenea, la viitoarea vicecampioană a Germaniei a jucat o jumătate de oră fotbalistul Alan Aussi, refugiat ucrainean legitimat la Dinamo Kiev, care se antrenează cu echipa Under-23 a lui Dortmund.

La acest meci, ale cărui încasări vor fi donate victimelor invaziei ruse în Ucraina, au asistat aproximativ 35.000 de spectatori, pe Signal Iduna Park.

Clubul german a anunţat că s-au strâns peste 400.000 de euro după acest joc.

Dinamo Kiev a mai jucat meciuri caritabile în Polonia, cu Legia Varşovia, scor 3-1, în Turcia, cu Galatasaray, scor 3-1, şi în România, cu CFR Cluj, 0-0.