Ultima oră
Japonia - Suedia 1-1. Ambele acced în ”16-imi”. Niponii se vor duela cu Brazilia Japonia - Suedia 1-1. Ambele acced în ”16-imi”. Niponii se vor duela cu Brazilia
Tunisia - Olanda 1-3. ”Portocala mecanică” termină grupa F pe primul loc Tunisia - Olanda 1-3. ”Portocala mecanică” termină grupa F pe primul loc
Curacao - Coasta de Fildeş 0-2. Nu a fost loc de surprize! ”Elefanţii” merg în faza următoare Curacao - Coasta de Fildeş 0-2. Nu a fost loc de surprize! ”Elefanţii” merg în faza următoare
Ecuador – Germania 2-1. Sud-americanii bifează un succes de răsunet şi mai păstrează speranţe Ecuador – Germania 2-1. Sud-americanii bifează un succes de răsunet şi mai păstrează speranţe
EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală” EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală”
Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV

Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV

Discurs atipic al lui Laszlo Balint. ”Trebuie ca fiecare să fie bărbat şi să îşi asume”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 16 mar 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/20066811/1/bali.jpg

Universitatea Craiova a câştigat disputa cu UTA, cu scorul de 2-0, în direct pe Look Sport+, din cadrul prologului etapei a 28-a din Casa Liga 1.

La flash-interviuri, Laszlo Balint a declarat că este supărat pentru acest eşec, dar în acelaşi timp a fost şi realist, declarând că acesta este nivelul echipei în acest moment. Tehnicianul a avut şi o intervenţie interesantă despre asumare.

„Craiova are genul de jucători care te taxează. Le-am spus şi jucătorilor: intrăm în play-out şi trebuie să fim foarte concentraţi să evităm retrogradarea. Am greşit când mi-am dorit calificarea în play-off. Ăsta e nivelul nostru, trebuie să fim conştienţi, să băgăm capul în pământ şi să muncim în continuare. Eu indiferent ce adversar o să am în faţă o să abordez meciul la victorie. E o pauză de două săptămâni în care o să analizăm ce ne dorim şi ce îşi doreşte fiecare jucător individual.

Suntem într-un moment decisiv în soarta echipei şi, a spus foarte bine un coleg de breaslă (n.r. Costel Enache) trebuie ca fiecare să fie bărbat şi să îşi asume. Când sunt rezultate pozitive, jucătorii sunt eroi. E momentul să ne asumăm şi să vedem ce putem să facem până la finalul sezonului”,
a explicat tehnicianul arădenilor.

UTA rămâne pe locul 10, cu 33 de puncte.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele