Nicolae Dică a analizate eşecurile din mandatele de la FC Voluntari şi FCU Craiova: „Nu mi-au dat nicio şansă. Mi-au făcut doar rău” Nicolae Dică a analizate eşecurile din mandatele de la FC Voluntari şi FCU Craiova: „Nu mi-au dat nicio şansă. Mi-au făcut doar rău”
Suma incredibilă pe care o câştigă Messi la Inter Miami! Depăşeşte masa salarială a multor echipe din MLS Suma incredibilă pe care o câştigă Messi la Inter Miami! Depăşeşte masa salarială a multor echipe din MLS
Victorie şi calificare pentru Sabalenka în turneul de la Roma! Pe cine va întâlni în finală Victorie şi calificare pentru Sabalenka în turneul de la Roma! Pe cine va întâlni în finală
VIDEO | FC Botoşani - CS Mioveni, astăzi, de la ora 20:00, în direct la Prima Sport 1! Cele două s-au mai întâlnit în acest sezon VIDEO | FC Botoşani - CS Mioveni, astăzi, de la ora 20:00, în direct la Prima Sport 1! Cele două s-au mai întâlnit în acest sezon
VIDEO | Almeria - Barcelona 0-2. Catalanii sunt aproape siguri că vor fi vicecampioni ai Spaniei VIDEO | Almeria - Barcelona 0-2. Catalanii sunt aproape siguri că vor fi vicecampioni ai Spaniei
Emilia Corbu a cucerit titlul de campioană a României la floretă Emilia Corbu a cucerit titlul de campioană a României la floretă

Djokovic a pierdut un set, dar s-a calificat în turul trei la Indian Wells. El a obţinut a 400-a victorie la un Masters 1000

Tenis Publicat pe 10 mar 2024

Liderul mondial în tenis Novak Djokovic a revenit la Indian Wells după cinci ani şi s-a calificat în turul trei, după ce a trecut de australianul Aleksandar Vukic, locul 69 mondial, scor 6-2, 5-7, 6-3.

Pentru Djokovic a fost victoria cu numărul 400 la un turneu de categorie 1000.

Doar Rafael Nadal are mai multe victorii la această categorie de turnee: 406.

În turul următor, luni, îl va înfrunta pe lucky loserul italian Luca Nardi, aflat pe locul 123 în lume.