Ultima oră
Răsturnare de situaţie! Dat ca şi plecat de la CFR Cluj, Sinyan ar putea continua în Superligă | EXCLUSIV Răsturnare de situaţie! Dat ca şi plecat de la CFR Cluj, Sinyan ar putea continua în Superligă | EXCLUSIV
Tricolorele sunt de neoprit! România şi-a asigurat calificarea în grupele principale Tricolorele sunt de neoprit! România şi-a asigurat calificarea în grupele principale
FC Argeş forţează transferul unuia dintre cei mai apreciaţi străini din Superliga

FC Argeş forţează transferul unuia dintre cei mai apreciaţi străini din Superliga
Avertisment de caniculă pentru weekendul Marelui Premiu al Austriei Avertisment de caniculă pentru weekendul Marelui Premiu al Austriei
Transfer de ultimă oră la Dinamo! Alb-roşii au bătut palma cu un jucător crescut în Spania Transfer de ultimă oră la Dinamo! Alb-roşii au bătut palma cu un jucător crescut în Spania
Jurgen Klopp a dat verdictul! Naţiunea pe care pariază că va câştiga Cupa Mondială Jurgen Klopp a dat verdictul! Naţiunea pe care pariază că va câştiga Cupa Mondială

Doi centrali români au fost delegaţi la meciuri din cupele europene

Fotbal Internațional Publicat de Tudor Moisa pe 11 feb 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Două brigăzi româneşti vor conduce partide din play-off-ul UEFA Conference League, de joi, cu începere de la ora 22:00.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38127/21930660/1/c2g9ywi1mmqyyzc1y2jhzty0ztrlyzi0owfkzdu2n2m5ztk-thumb.jpg

Radu Petrescu va fi la centru la jocul dintre FK Borac (Bosnia-Herţegovina) şi Olimpija Ljubljana (Slovenia). El va fi ajutat de asistenţii Radu Ghinguleac şi Mircea Grigoriu, iar al patrulea oficial va fi Marcel Bîrsan. În camera VAR vor fi Ovidiu Haţegan şi Adrian Costreie.

Horaţiu Feşnic a fost delegat la partida Gent (Belgia) – Real Betis (Spania). Din brigada sa mai fac parte asistenţii Valentin Avram şi Alexandru Cerei şi al patrulea oficial Rareş Vidican. În camera VAR se vor afla Cătălin Popa şi Sebastian Colţescu.

Un alt oficial român, de această dată în calitate de observator de arbitri, a fost delegat la un meci din play-off-ul Ligii Europa. Augustus Constantin va superviza o brigadă de arbitri din Muntenegru la partida Fenerbahce (Turcia) – Anderlecht (Belgia, programată joi, 13 februarie, de la 19:45.

Sursă: news.ro.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri