Ultima oră
Şeful lui Dinamo a făcut anunţul despre noile veniri de la Dinamo: ”Nu am plătit în totalitate transferurile făcute!” | VIDEO EXCLUSIV

Şeful lui Dinamo a făcut anunţul despre noile veniri de la Dinamo: ”Nu am plătit în totalitate transferurile făcute!” | VIDEO EXCLUSIV
A fost anunţat jucătorul de 150 de milioane al lui Jose Mourinho

A fost anunţat jucătorul de 150 de milioane al lui Jose Mourinho
Plecare de ultim moment de la FC Hermannstadt

Plecare de ultim moment de la FC Hermannstadt
Jucătorii Iranului vor călători în Statele Unite cu o zi înainte de primul său meci Jucătorii Iranului vor călători în Statele Unite cu o zi înainte de primul său meci
Becali, tun financiar!  ”2,3 milioane”

Becali, tun financiar!  ”2,3 milioane”
Dinamo, în alertă! Interes din străinătate pentru Musi şi Cîrjan. Anunţul lui Andrei Nicolescu despre plecările vedetelor Dinamo, în alertă! Interes din străinătate pentru Musi şi Cîrjan. Anunţul lui Andrei Nicolescu despre plecările vedetelor

Doi TikTokeri au petrecut 27 de ore în toaleta stadionului din Munchen pentru a asista gratuit la finala Ligii Campionilor

Champions League Publicat de Prima Sport pe 4 iun 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Doi TikTokeri belgieni au anunţat că au petrecut 27 de ore într-o toaletă de pe Allianz Arena la sfârşitul săptămânii trecute, înainte de a asista gratuit la finala Ligii Campionilor, în care Paris Saint-Germain a învins Inter Milano cu 5-0, relatează Reuters.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38107/22056693/1/neal-remmerie-si-senne-haverbeke-instagram.jpg

Neal Remmerie şi Senne Haverbeke au declarat pentru VRT News că au reuşit să intre pe stadionul din Munchen cu o zi înainte de meci şi s-au ascuns într-o toaletă.

După ce au lipit pe uşă un semn artizanal „Out of Order”, cei doi au aşteptat în tăcere timp de mai bine de o zi, în timp ce personalul stadionului folosea instalaţia.

„Aveam un rucsac cu gustări şi ne jucam pe telefoane pentru a omorî timpul”, a declarat Remmerie pentru televiziunea publică belgiană. "Luminile erau aprinse tot timpul, iar poziţia de şedere era inconfortabilă, aşa că dormitul era aproape imposibil. Asta a făcut să fie dificil din punct de vedere fizic şi mental."

După ce au auzit că fanii încep să folosească toaletele în ziua meciului, cei doi şi-au părăsit ascunzătoarea şi au trecut de controlorii de bilete pentru a se alătura celor 86.600 de oameni din tribune.

"Ne-am uitat cu atenţie la ce agent de pază era cel mai puţin atent. În timp ce vorbeam la telefon şi aveam mâncare în mână, am mers mai departe şi, dintr-o dată, eram înăuntru", a adăugat Remmerie. "PSG a câştigat cu 5-0 şi am fost şi în sectorul suporterilor echipei câştigătoare. A fost cel mai frumos meci de fotbal pe care l-am văzut vreodată."

Fanii care au ajuns la meci într-un mod mai convenţional au trebuit să plătească între 90 şi 950 de euro (între 100 şi 1 100 de dolari) pentru biletele lor.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt