Emilia Corbu a cucerit titlul de campioană a României la floretă Emilia Corbu a cucerit titlul de campioană a României la floretă
Succesul din Cupă vine la pachet cu o primă considerabilă pentru cei de la Corvinul Succesul din Cupă vine la pachet cu o primă considerabilă pentru cei de la Corvinul
VIDEO |  Dramaticul game final în care Hurkacz a capotat. Tommy Paul, pericol la RG? VIDEO | Dramaticul game final în care Hurkacz a capotat. Tommy Paul, pericol la RG?
Mircea Cristescu şi-a anunţat retragerea din structura de conducere a campioanei UBT Cluj la finalul sezonului Mircea Cristescu şi-a anunţat retragerea din structura de conducere a campioanei UBT Cluj la finalul sezonului
VIDEO | Las Palmas - Betis 2-2. Final liniştit de sezon pentru ambele formaţii VIDEO | Las Palmas - Betis 2-2. Final liniştit de sezon pentru ambele formaţii
Dorin Rotariu a ales unde vrea să joace. ”Eu cred că sunt mai mari şanse să meargă” Dorin Rotariu a ales unde vrea să joace. ”Eu cred că sunt mai mari şanse să meargă”

Dorinel Munteanu îşi laudă adversarii. ”Echipă puternică, cu jucători valoroşi”

Oțelul Galați Publicat de Daian Cutu pe 31 mar 2024

FCU Craiova a fost învinsă pe teren propriu, cu 2-1, de echipa Oţelul Galaţi, într-un meci din etapa a doua a play-out-ului Superligii.

Golurile au fost marcate de Bauza ’39 pentru gazde şi Cisotti ’17 şi Cisse ‘52 pentru oaspeţi.

Dorinel Munteanu este dezamăgit de penalty-ul ratat în prima repriză de Cisotti, însă savurează cele 3 puncte. Antrenorul moldovenilor i-a lăudat pe adversarii de duminică.

”Am avut în faţă o echipă puternică, cu jucători valoroşi individual. Ştiam că trebuie să stăm foarte bine organizaţi ca să anihilăm calităţile lor.

În ambele reprize ne-am creat multe ocazii. Am câştigat 3 puncte meritate. După ratarea penalty-ului am avut 10 minute de confuzie, perioadă de timp în care am şi primit golul. A fost o greşeală colectivă la acea fază. Jonathan Cisse şi-a spălat păcatele cu acea execuţie”,