VIDEO | Gloria Bistriţa pierde finala European League. Trofeul merge la Storhamar VIDEO | Gloria Bistriţa pierde finala European League. Trofeul merge la Storhamar
VIDEO | Manchester United - Arsenal 0-1. ”Tunarii” revin pe primul loc în Premier League VIDEO | Manchester United - Arsenal 0-1. ”Tunarii” revin pe primul loc în Premier League
Moldova are o nouă campioană! S-a terminat supremaţia celor de la Sheriff Tiraspol Moldova are o nouă campioană! S-a terminat supremaţia celor de la Sheriff Tiraspol
Magnus Carlsen a câştigat etapa Superbet Rapid & Blitz Polonia. Urmează etapa de la Bucureşti a Grand Chess Tour Magnus Carlsen a câştigat etapa Superbet Rapid & Blitz Polonia. Urmează etapa de la Bucureşti a Grand Chess Tour
Ilie Năstase, mesaj dur pentru contestatari! "Trebuie să-l susţin neapărat pe Talpan?" Ilie Năstase, mesaj dur pentru contestatari! "Trebuie să-l susţin neapărat pe Talpan?"
VIDEO | Atletico Madrid - Celta Vigo 1-0. Rodrigo De Paul a adus victoria pe final VIDEO | Atletico Madrid - Celta Vigo 1-0. Rodrigo De Paul a adus victoria pe final

Dorinel Munteanu şi-a asigurat liniştea în Superliga. ”Băieţii au jucat foarte exact”

Oțelul Galați Publicat de Daian Cutu pe 28 apr 2024

Oţelul Galaţi a învins pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa FC Hermannstadt, în etapa a 7 din play-out-ul Superligii.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Yabre, în minutul 3. Din minutul 56, Tales a fost eliminat, iar Oţelul a evoluat în 10 jucători.

Dorinel Munteanu s-a declarat foarte mulţumit de jocul elevilor săi, care au urcat pe primul loc în play-out şi se pot gândi la finala Cupei şi implicit la o participare europeană.

”Băieţii au jucat foarte exact, foarte bine, chiar dacă am fost în 10 oameni. Au fost două reprize diferite. În prima repriză ne-am creat multe ocazii, în a doua repriză ne-au dominat.

Echipa noastră trebuie felicitată. Sunt bucuros că suntem pe primul loc, dar mai avem două meciuri importante”,
a explicat antrenorul moldovenilor, după meci.