Scoţia - Elveţia 1-1. ”Ţara Cantoanelor” a avut două goluri anulate Scoţia - Elveţia 1-1. ”Ţara Cantoanelor” a avut două goluri anulate
Victoria cu Ucraina l-a propulsat la masa bogaţilor! Cota internaţionalului a crescut: ”30 de milioane de euro!  Anglia sau Germania!”

Victoria cu Ucraina l-a propulsat la masa bogaţilor! Cota internaţionalului a crescut: ”30 de milioane de euro! Anglia sau Germania!”
UEFA a amendat Albania şi Serbia cu câte 10.700 de dolari pentru bannere naţionaliste ale fanilor la meciurile de la Euro UEFA a amendat Albania şi Serbia cu câte 10.700 de dolari pentru bannere naţionaliste ale fanilor la meciurile de la Euro
”Se vede frumos pe hârtie”. David Popovici dă mai speranţe unei întregi naţiuni ”Se vede frumos pe hârtie”. David Popovici dă mai speranţe unei întregi naţiuni
Scandal la EURO! Ungaria acuză arbitrajul din meciul cu Germania: „Nicio şansă! Oribil” Scandal la EURO! Ungaria acuză arbitrajul din meciul cu Germania: „Nicio şansă! Oribil”
”Nicio echipă nu are intensitatea noastră. Nu văd nicio diferenţă între noi şi Grecia în 2004!”. România, viitoarea campioană de la EURO 2024 | VIDEO EXCLUSIV

Dorinel Munteanu şi-a asigurat liniştea în Superliga. ”Băieţii au jucat foarte exact”

Oțelul Galați Publicat de Daian Cutu pe 28 apr 2024

Oţelul Galaţi a învins pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa FC Hermannstadt, în etapa a 7 din play-out-ul Superligii.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Yabre, în minutul 3. Din minutul 56, Tales a fost eliminat, iar Oţelul a evoluat în 10 jucători.

Dorinel Munteanu s-a declarat foarte mulţumit de jocul elevilor săi, care au urcat pe primul loc în play-out şi se pot gândi la finala Cupei şi implicit la o participare europeană.

”Băieţii au jucat foarte exact, foarte bine, chiar dacă am fost în 10 oameni. Au fost două reprize diferite. În prima repriză ne-am creat multe ocazii, în a doua repriză ne-au dominat.

Echipa noastră trebuie felicitată. Sunt bucuros că suntem pe primul loc, dar mai avem două meciuri importante”,
a explicat antrenorul moldovenilor, după meci.