VIDEO | Campioana UBT Cluj se califică neînvinsă în acest sezon în finala Ligii Naţionale de Baschet VIDEO | Campioana UBT Cluj se califică neînvinsă în acest sezon în finala Ligii Naţionale de Baschet
VIDEO | Bayern - Real Madrid, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Deplasare complicată pentru formaţia spaniolă VIDEO | Bayern - Real Madrid, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Deplasare complicată pentru formaţia spaniolă
Nu e Rapid! Marius Şumudică are pe masă o ofertă de neratat din Superliga Nu e Rapid! Marius Şumudică are pe masă o ofertă de neratat din Superliga
Fostul selecţioner Vicente Del Bosque va conduce comisia care supervizează federaţia de fotbal Fostul selecţioner Vicente Del Bosque va conduce comisia care supervizează federaţia de fotbal
Rapid a rezolvat prima mutare pentru sezonul viitor: „A semnat!” Rapid a rezolvat prima mutare pentru sezonul viitor: „A semnat!”
Sunt suporterii Rapidului vinovaţi pentru forma slabă a echipei? „Există o problemă când fac asta” Sunt suporterii Rapidului vinovaţi pentru forma slabă a echipei? „Există o problemă când fac asta”

Dortmund, eşec clar cu Feyenoord. S-a jucat într-un sistem inedit

Borussia Dortmund Publicat de Daian Cutu pe 22 aug 2020

Borussia Dortmund a pierdut partida de verificare, disputată contra celor de la Feyenoord, cu scorul de 3-1. S-au jucat doar 60 de minute a câte două reprize de 30 de minute.

Lucien Febvre a început cu aproape toată echipa de bază, cu Haaland în prim plan, dar totuşi nu a putut obţine un rezultat foarte bun contra olandezilor, care au condus cu 3-0, prin ”dubla” lui Jorgensen si reuşita lui Botteghin. În timp ce pentru gruparea din Bundesliga, Witsel a marcat golul de onoare.

Tot azi, Dortmund a jucat un meci amical, tot pe sistem de două reprize a 30 de minute, pe care l-a câştigat cu Duisburg, scor 5-1.