Cristiano Ronaldo, de neoprit! Starul portughez a marcat o triplă pentru  Al Nassr

Cristiano Ronaldo, de neoprit! Starul portughez a marcat o triplă pentru Al Nassr
Probleme mari la PSG! Starul a fost operat de ruptură de ligament

VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off
VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii continuă lupta pentru cupele europene VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii continuă lupta pentru cupele europene
Max Verstappen, zi perfectă la Miami. Succes în cursa de sprint şi pole position Max Verstappen, zi perfectă la Miami. Succes în cursa de sprint şi pole position
VIDEO | Sassuolo - Inter 1-0. Daniel Boloca a jucat în succesul contra campioanei Italiei VIDEO | Sassuolo - Inter 1-0. Daniel Boloca a jucat în succesul contra campioanei Italiei

Dortmund se împiedică la Freiburg şi pierde contactul cu podiumul. Oaspeţii au luat două goluri în 3 minute şi au 3 înfrângeri în ultimele 4 meciuri

Bundesliga Publicat pe 6 feb 2021

Borussia Dortmund a fost învinsă de Freiburg, în deplasare, cu scorul de 2-1, într-un meci din etapa a 20 din Bundesliga.

După o repriză albă, lipsită de evenimente majore, gazdele au deschis scorul, în minutul 49. Mijlocaşul sud-coreean Woo-Yeong Jeong l-a învins atunci pentru prima oară pe portarul Hitz. Dortmund a acuzat şocul şi curând a primit al doilea gol.

Trei minute mai târziu, francezul Jonathan Schmid majora diferenţa de pe tabelă, iar situaţia devenea cu adevărat complicată pentru Borussia Dortmund.

Oaspeţii au marcat şi ei o dată, dar le-a fost insuficient pentru a reuşi ceva. Haaland i-a pasat decisiv lui Moukoko, iar acesta a redus din diferenţă, în minutul 76. Totuşi, Dortmund a fost nevoită să se încline şi a ajuns la trei înfrângeri în ultimele patru meciuri.

În clasament, Borussia Dortmund este abia a şasea, cu 32 de puncte. Bayern, cu 48 de puncte, este lider, urmată de Leipzig (41) şi Wolfsburg (38). Freiburg este în acest moment pe locul 8, cu 30 de puncte.

Echipe:
Freiburg: Müller - Günter, Lienhart, Schlotterbeck, Schmid (Kübler, 85.) - Jeong (Haberer, 70.), Santamaria, Höfler, Günter, Grifo - Demirovic (Petersen, 70.), Höler

Dortmund: Hitz - Can, Akanji, Hummels, Guerreiro - Brandt (Bellingham, 46.), Delaney (Dahoud, 60.) - Sancho, Reus (Moukoko, 60.), Reyna (Reinier, 70.) - Haaland