VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

”Dovedeşte încă o dată că nu este un jucător pe care să te poţi baza!”. Titularul lui Dinamo, distrus după meciul cu Sepsi | VIDEO EXCLUSIV

Dinamo Publicat pe 4 dec 2023

Echipa Sepsi OSK a învins luni seara, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Dinamo Bucureşti, în ultimul meci al etapei a 18-a a Superligii. Este a patra înfrângere consecutivă pentru bucureşteni şi al 12-lea meci la rând fără victorie pentru echipa lui Zeljko Kopic.

Sepsi a condus cu 2-0 la pauză, după „dubla” reuşită de Marius Ştefănescu, în minutele 11 şi 31. Bucureştenii au început bine repriza secundă, reducând din diferenţă prin Lamine Ghezali, în minutul 51. Gazdele au ratat prin Safranko (min. 69), iar Dinamo a trecut pe lângă gol în minutul 73, la ocazia lui Goncalo Gregorio.

Până la final, echipa lui Bernd Storck a tremurat pentru cele trei puncte, însă Dinamo nu a reuşit să mai schimbe tabela de marcaj şi meciul s-a încheiat cu victoria covăsnenilor, scor 2-1.

După meci, George Galamaz a analizat jocul lui Dinamo. Fostul jucător din Liga 1 a tras un semnal de alarmă pentru Dinamo şi l-a pus la zid pe atacantul din Ştefan cel Mare. Cel mai probabil, a fost făcută referire la Abdallah.

”Dovedeşte încă o dată că nu este un jucător pe care să te poţi baza!”

”Este destul de greu. Toţi s-au gândit să îl schimbe pe Ovidiu Burcă, dar, până la urmă, sunt tot aceiaşi jucători care evoluează.

Dinamo a părut din nou o echipă care are mari probleme defensive. Un mijloc care nu creează dezechilibru, iar atacantul, să nu mai vorbim. Un atacant, după părerea mea, cu cifre foarte slabe. Dovedeşte încă o dată că nu este un jucător pe care să te poţi baza”, a spus George Galamaz, la Prima Sport.

În clasament, Sepsi se află pe locul 10, cu 23 de puncte, în timp ce Dinamo rămâne pe penultimul loc al ierarhiei Superligii, 15, cu doar 10 puncte adunate.