VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida
Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka
Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV
Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV
Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV
Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!” Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!”

Dramatism în Liga Naţională de Baschet. Sfertul de finală CSU Sibiu – CSO Voluntari se decide în ultimul joc

Baschet Publicat de Daian Cutu pe 20 apr 2024

Echipa de baschet masculin CSU Sibiu a fost învinsă sâmbătă, pe teren propriu, de formaţia CSO Voluntari, în al patrulea meci din cinci programate în sferturile Ligii Naţionale. Scorul general este 2-2 şi decisivul va avea loc luni.

CSU Sibiu a fost învinsă cu scorul de 74-69 (35-33).

În primele partide din sferturi, la Voluntari, CSO a câştigat un meci (91-89), l-a pierdut pe următorul (96-98) şi a cedat apoi şi în prima confruntare de la Sibiu (89-90).

Anterior, în semifinale s-au calificat campioana U BT Cluj (87-68, 81-67 şi 97-48 cu Dinamo Bucureşti), vicecampioana CSM Oradea (104-78, 91-82 şi 88-66 cu CSM Constanţa), precum şi FC Argeş Piteşti (78-76, 79-73 şi 81-63 cu Rapid Bucureşti).

Astfel, în semifinale se vor duela, tot în cinci partide, U BT Cluj – FC Argeş Piteşti şi CSM Oradea – CSU Sibiu/CSO Voluntari, în 25 şi 27 aprilie, 1 şi 3 mai, respectiv 7 mai, dacă e cazul.