VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz
Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu” Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu”
VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă
Adi Mutu, replică dură pentru Tachtsidis! "Nu are minte. Am goluri câte meciuri are el în Italia" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată
Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj

Dramatism în preliminariile Champions League. Omonia Nicosia o elimină la penalty-uri pe Steaua Roşie Belgrad

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 16 sep 2020

Omonia Nicosia s-a calificat în play-off-ul Champions League, după ce a eliminat Steaua Roşie Belgrad. După 120 de minute, scorul a fost egal, 1-1, iar la loviturile de departajare, ciprioţii s-au impus cu 4-1.

Scorul a fost deschis de Omonia, Luftner, cehul a lovit mingea cu capul, după un corner, mingea fiind bâlbâită de defensiva sârbilor, iar în cele din urmă a ajuns în poartă.

Steaua Roşie Belgrad a egalat prin Ivanic, în prelungirile primei reprize. După care, până la finalul extra-time-ului nu s-a mai schimbat tabela de scor.  Campioana Serbiei a avut mai multe ocazii şi posesia mai mare, dar nervii mai slabi la penalty-uri, unde au ratat Falcinelli şi Degenek. Pentru Omonia nu a ratat nimeni din cele 4 serii.

Pentru un loc în grupe, campioana din Cipru va juca cu Olympiakos.