adplus-dvertising
Ultima oră
Dan Petrescu e din nou pe cai mari. ”Nu ştiu dacă a câştigat cineva aici la Praga, cred că doar Barcelona” Dan Petrescu e din nou pe cai mari. ”Nu ştiu dacă a câştigat cineva aici la Praga, cred că doar Barcelona”
Europa League | Dinamo Kiev şi Mircea Lucescu au pierdut cu Rennes, în deplasare. Qarabag a produs surpriza, iar AS Roma a pierdut acasă, cu Betis Europa League | Dinamo Kiev şi Mircea Lucescu au pierdut cu Rennes, în deplasare. Qarabag a produs surpriza, iar AS Roma a pierdut acasă, cu Betis
CFR are şanse mari la primăvară: meciul cu Ballkani, din Gruia, poate fi decisiv. Cum arată Grupa G din Conference League şi programul complet CFR are şanse mari la primăvară: meciul cu Ballkani, din Gruia, poate fi decisiv. Cum arată Grupa G din Conference League şi programul complet
Preşedintele lui CFR, impresionat de jocul cu Slavia Praga. ”Stilul de joc al lui Dan Petrescu a dat roade” Preşedintele lui CFR, impresionat de jocul cu Slavia Praga. ”Stilul de joc al lui Dan Petrescu a dat roade”
Slavia Praga - CFR Cluj 0-1. Masterclass al lui Petrescu în Cehia: campioana câştigă trei puncte de aur şi are şanse reale la primăvara europeană Slavia Praga - CFR Cluj 0-1. Masterclass al lui Petrescu în Cehia: campioana câştigă trei puncte de aur şi are şanse reale la primăvara europeană
Răzvan Oaidă îşi cere scuze fanilor. ”Sper că ne vom revanşa în campionat” Răzvan Oaidă îşi cere scuze fanilor. ”Sper că ne vom revanşa în campionat”

Duminica derby-urilor pe Prima Sport şi PrimaPlay.ro! Programul complet al transmisiunilor din weekend-ul 16-18 septembrie

Emisiuni Publicat pe 16 sep 2022
mail-share icon Email

Weekend-ul 16-18 septembrie e unul plin de evenimente în lumea sportului, iar toate competiţiile de top ale Europei se văd în direct pe canalele Prima Sport.

Lumea fotbalului se pregăteşte pentru pauza internaţională, dar nu înainte să avem parte de câteva derby-uri aşteptate cu mare interes, fie că vorbim de SuperLiga României sau de marile campionate ale continentului.

Universitatea Craiova - FCSB e capul de afiş în SuperLigă, în timp ce Serie A, Ligue 1 sau LaLiga ne propun meciuri precum AC Milan - Napoli, Lyon - PSG, respectiv Atletico Madrid - Real Madrid.

Vezi mai jos programul complet al transmisiunilor Prima Sport din weekend-ul 16-18 septembrie.

Vineri, 16 septembrie

  • 10:00 - MotoGP - MP Aragon - Antrenamente 1 - Prima Sport 1
  • 14:15 - MotoGP - MP Aragon - Antrenamente 2 - Prima Sport 1
  • 14:30 - Baschet 3x3 - FIBA 3x3 Nations League - Prima Sport 3
  • 18:00 - SuperLiga - FC Voluntari - FC U Craiova 1948 - Prima Sport 2
  • 18:00 - Cupa Davis - Slovacia - România - Prima Sport 1
  • Urmat de - Cupa Davis - Slovacia - România - Prima Sport 2
  • 19:30 - 2.Bundesliga - Sandhausen - Hannover - Prima Sport 4
  • 21:00 - SuperLiga - Petrolul Ploieşti - Farul Constanţa - Prima Sport 1
  • 21:30 - Bundesliga - Mainz - Herta Berlin - Prima Sport PPV2 (în reţeaua Vodafone)
  • 21:45 - Serie A - Salernitana - Lecce - Prima Sport 2
  • 22:00 - Premier League - Aston Villa - Southampton - Prima Sport 4
  • 22:00 - Premier League - Nottingham Forest - Fulham - Prima Sport 3
  • 22:00 - LaLiga - Valladolid - Cadiz - Prima Sport PPV3 (în reţeaua Vodafone)
  • 22:00 - Ligue 1 - Auxerre -Lorient - Prima Sport PPV4 (în reţeaua Vodafone)

Sâmbătă, 17 septembrie

  • 10:00 - MotoGP - MP Aragon - Antrenamente 3 - Prima Sport 2
  • 13:35 - Moto 3 - MP Aragon - Calificări 1 - Prima Sport 2
  • 12:00 - Liga 2 - CSA Steaua - Unirea Constanta - Prima Sport 1
  • 14:30 - Premier League - Wolves - Man City - Prima Sport 1
  • 15:00 - Cupa Davis - Slovacia - România - Prima Sport 3
  • 15:00 - LaLiga - Mallorca - Almeria - Prima Sport PPV4 (în reţeaua Vodafone)
  • 15:10 - MotoGP - MP Aragon - Calificări - Prima Sport 2
  • 16:10 - Moto 2 - MP Aragon - Calificări - Prima Sport 2
  • 16:30 - Bundesliga - Augsburg - Bayern Munchen - Prima Sport 4
  • 16:30 - Bundesliga - Dortmund - Schalke 04 - Prima Sport PPV1 (în reţeaua Vodafone)
  • 16:30 - Bundesliga - Leverkusen - Werder Bremen - Prima Sport PPV2 (în reţeaua Vodafone)
  • 16:45 - SuperLiga - UTA Arad - Hermannstadt - Prima Sport 2
  • 17:00 - Premier League - Newcastle - Bournemouth - Prima Sport PPV3 (în reţeaua Vodafone)
  • 17:15 - LaLiga - Barcelona - Elche - Prima Sport 1
  • 19:00 - SuperLiga - Sepsi Sf. Gheorghe - FC Botoşani - Prima Sport 2
  • 19:00 - Serie A - Spezia - Sampdoria - Prima Sport PPV1 (în reţeaua Vodafone)
  • 19:30 - LaLiga - Valencia - Celta Vigo - Prima Sport 3
  • 19:30 - Premier League - Tottenham - Leicester - Prima Sport 1
  • 19:30 - Bundesliga - Borussia Monchengladbach - RB Leipzig - Prima Sport 4
  • 21:30 - SuperLiga - Rapid - CS Mioveni - Prima Sport 1
  • 21:45 - Serie A - Torino - Sassuolo - Prima Sport 2
  • 22:00 - LaLiga - Athletic Bilbao - Rayo Vallecano - Prima Sport 4
  • 22:00 - Ligue 1 - Lille - Toulouse - Prima Sport PPV2 (în reţeaua Vodafone)
  • 22:30 - Portugalia - Boavista - Sporting Lisabona - Prima Sport 3

Duminică, 18 septembrie

  • 10:00 - Moto 3 - MP Aragon- Warm up - Prima Sport 2
  • 10:20 - CM Canotaj - Racice - Cehia/ 2022 - Prima Sport 4
  • 11:00 - Liga 2 - Buzau - Dinamo - Prima Sport 1
  • 12:00 - Moto 3 - MP Aragon - Race - Prima Sport 2
  • 12:00 - CN Viteză în coastă - Viteza in coasta Campulung Muscel - Prima Sport 3
  • 12:40 - MotoRC - Prima Sport PPV3 (în reţeaua Vodafone)
  • 13:20 - Moto 2 - MP Aragon - Race - Prima Sport 1
  • 13:25 - CM Canotaj - Racice - Cehia/ 2022 - Prima Sport PPV2 (în reţeaua Vodafone)
  • 13:30 - Serie A - Udinese - Inter Milan - Prima Sport 4
  • 14:00 - Premier League - Brentford - Arsenal - Prima Sport PPV1 (în reţeaua Vodafone)
  • 14:00 - Ligue 1 - Reims - Monaco - Prima Sport PPV4 (în reţeaua Vodafone)
  • 15:00 - Moto GP - MP Aragon- Race - Prima Sport 1
  • 15:00 - Handbal CL - F - Rapid - Metz - Prima Sport 2
  • 16:15 - Premier League - Everton - West Ham - Prima Sport 2
  • 16:00 - Ligue 1 - Nice - Angers - Prima Sport PPV1 (în reţeaua Vodafone)
  • 16:00 - Ligue 1 - Marseille - Rennes - Prima Sport PPV4 (în reţeaua Vodafone)
  • 16:00 - Serie A - Monza - Juventus - Prima Sport PPV3 (în reţeaua Vodafone)
  • 16:00 - Serie A - Cremonese - Lazio - Prima Sport 4
  • 17:00 - Handbal CL - F - Brest - CSM Bucuresti - Prima Sport 1
  • 17:15 - LaLiga - Villarreal- Sevilla - Prima Sport 2
  • 18:05 - Ligue 1 - Nantes - Lens - Prima Sport 4
  • 18:30 - SuperLiga - U Cluj - Chindia Târgovişte - Prima Sport 1
  • 18:30 - Bundesliga - Bochum - Koln - Prima Sport PPV1 (în reţeaua Vodafone)
  • 19:00 - Serie A - AS Roma - Atalanta - Prima Sport 3
  • 19:30 - LaLiga - Real Sociedad - Espanyol - Prima Sport 2
  • 19:30 - Belgia - Standard Liege - Club Brugge - Prima Sport PPV2 (în reţeaua Vodafone)
  • 19:30 - LaLiga - Osasuna - Getafe - Prima Sport 3
  • 20:00 - Portugalia - Benfica - Maritimo - Prima Sport PPV3 (în reţeaua Vodafone)
  • 20:30 - Bundesliga - Hoffeinheim - Freiburg - Prima Sport PPV4 (în reţeaua Vodafone)
  • 21:30 - SuperLiga - Univ. Craiova FCSB - Prima Sport 1
  • 21:45 - Ligue 1 - Lyon - PSG - Prima Sport 4
  • 21:45 - Serie A - AC Milan - Napoli - Prima Sport 3
  • 22:00 - LaLiga - Atletico Madrid - Real Madrid - Prima Sport 2
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Emisiuni

Ultimele articole Toate articolele