Giovanni Becali a anunţat marea lovitură din fotbalul românesc: ”A semnat!”

VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale VIDEO | Alexander Zverev a învins revelaţia de la Miami şi s-a calificat în semifinale
Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice Naţionala Românie de Polo va debuta împotriva Greciei la Jocurile Olimpice
Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League Veste excelentă primită de Barcelona! Ce doi ar putea fi apţi pentru meciul cu PSG din Champions League
Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!” Ultimă oră! Antrenorul clubului legendar pleacă de la echipă: ”Vreau să mă concentrez pe ultimele opt meciuri!”
„Îi face un mare rău băiatului pentru că îl tot laudă. Exagerează prea mult!” . Gică Hagi, taxat de fostul mare fotbalist al Stelei „Îi face un mare rău băiatului pentru că îl tot laudă. Exagerează prea mult!” . Gică Hagi, taxat de fostul mare fotbalist al Stelei

După ce a eliminat-o pe Bianca Andreescu, Iga Swiatek a trecut şi de Emma Răducanu şi este în sferturi la Indian Wells. Următoarea adversară este Sorana Cîrstea

Tenis Publicat pe 15 mar 2023

Iga Swiatek, numărul 1 mondial, s-a calificat, miercuri, în sferturi la Indian Wells, după ce a trecut de britanica Emma Răducanu, locul 77 mondial, scor 6-3, 6-1, după o oră şi 23 de minute.

În turul precedent, Swiatek a trecut de canadianca Bianca Andreescu, ai cărei părinţi sunt români.

Swiatek nu scapă de românce nici în sferturi, când va juca împotriva Soranei Cîrstea, locul 83 mondial, care a trecut de sportiva franceză Caroline Garcia, în trei seturi, scor 4-6, 6-4, 7-5.

Cîrstea şi Swiatek s-au mai întâlnit o singură dată, în 2022 la Australian Open, când poloneza s-a impus în trei seturi.

"Am jucat cu Sorana, ne-am şi antrenat de câteva ori. Fiecare zi este diferită, dar Sorana este o jucătoare care merită să fie aici", a spus Swiatek după meci.

Calificarea în sferturi este recompensată cu 184.465 de dolari şi 215 puncte WTA.