Ultima oră
Jucătorii iranieni au primit vize pentru SUA Jucătorii iranieni au primit vize pentru SUA
România – Letonia 0-3, în primul meci din European League la volei masculin România – Letonia 0-3, în primul meci din European League la volei masculin
Lionel Messi, în fruntea echipei All-Star MLS 2026 Lionel Messi, în fruntea echipei All-Star MLS 2026
Naţionala feminină, remiză în Republica Moldova, în ultimul meci din grupa preliminară pentru CM Naţionala feminină, remiză în Republica Moldova, în ultimul meci din grupa preliminară pentru CM
Universitatea Craiova l-a „furat” de la FCSB pe jucătorul lăudat de Gigi Becali, dar Mihai Stoica nu îl consideră o pierdere: „Nu e ce vrem noi” | EXCLUSIV Universitatea Craiova l-a „furat” de la FCSB pe jucătorul lăudat de Gigi Becali, dar Mihai Stoica nu îl consideră o pierdere: „Nu e ce vrem noi” | EXCLUSIV
Prima declaraţie a lui Ioan Ovidiu Sabău după ce a devenit antrenorul lui Farul! Noul tehnician al „marinarilor”, emoţionat de noua provocare Prima declaraţie a lui Ioan Ovidiu Sabău după ce a devenit antrenorul lui Farul! Noul tehnician al „marinarilor”, emoţionat de noua provocare

După ce a scos tot oraşul în stradă, campioana Gloria Bistriţa anunţă despărţirea de 10 jucătoare

Handbal Publicat de Prima Sport pe 26 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Echipa Gloria Bistriţa, care a câştigat titlul de campioană a României la handbal feminin, dar şi Cupa României, a anunţat, marţi, că se desparte de zece jucătoare.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38126/22457871/1/glo.jpg

Este vorba de portarii Renata de Arruda şi Ana Maria Persecă, dar şi de Cristina Laslo, Bianca Bazaliu, Ştefania Stoica, Eva Kerekes, Aleksandra Zimny, Monika Kobylinska, Matilda Forsberg, Tamires Morena De Araujo Frossard.

De asemenea, va pleca antrenorul cu portarii Szabo Levente.

„Uneori, contribuţia unor oameni nu poate fi măsurată doar în goluri, parade, trofee sau statistici. Există oameni care lasă ceva mult mai important într-o echipă: caracter, energie, sacrificiu, unitate, spirit de luptă şi suflet. Astăzi spunem „mulţumim” unor oameni care au făcut parte atât dintr-un sezon istoric pentru Gloria Bistriţa, un sezon în care am devenit Campioana României, am câştigat Cupa României şi am dus numele Bistriţei la cel mai înalt nivel. Însă sunt oameni care au clădit drumul până la acest sezon de neuitat!”, a precizat Gloria Bistriţa. 

Este cel mai bun an din istoria clubului Gloria Bistriţa, care şi-a trecut în palmares în acest an şi trofeul Cupa României, în timp ce în Liga Campionilor a atins faza sferturilor de finală.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Handbal

Ultimele articole Toate articolele