VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie
Marius Şumudică, revenire de senzaţie în Superligă. Anunţul a fost făcut: ”El va fi noul antrenor!”

VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor
Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin
VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid
VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă

După Cristi Balaj, a venit şi rândul lui Neluţu Varga! "Suntem clar locul 1" | EXCLUSIV

CFR Cluj Publicat de Tudor Moisa pe 30 mar 2024

CFR Cluj a remizat vineri, scor 1-1, cu Sepsi.

După fluierul final, Cristi Balaj a lansat un atac devastator la adresa arbitrului Găman şi a lui Kyros Vassaras. Faza care l-a enervat teribil pe preşedintele ardelenilor s-a petrecut în debutul meciului, atunci când Niczuly l-a faultat în careu pe Bîrligea, dar centralul nu a acordat nimic.

Acum a venit şi rândul lui Neluţu Varga să vorbească despre arbitraj. Finanţatorul fostei campioane este de părere că echipa sa este cea mai dezavantajată din Superligă, în actualul sezon.

"Tot se apropie Paştele şi pot să fac o metaforă şi să spun că CFR Cluj a fost cea mai sacrificată echipă de către arbitri în acest sezon de Superliga.

Suntem clar locul 1 într-un top nedorit al celor mai dezavantajate formaţii din România în acest sezon. Vă spun doar atât, fără să intru în amănunte, tot ce a fost la limită s-a dat în defavoarea CFR-ului, nimic în favoarea CFR-ului.

Dacă primeam măcar jumătate din punctele care ne-au fost luate de către arbitri, eram în acest moment la bătaie cu FCSB pentru locul 1 fără niciun fel de problemă.

Sunt greşeli din lipsă de valoare, din lipsă de profesionalism, lipsă de atenţie, mai puţină concentrare. Chiar nu mă gândesc la altceva. Ce vină are Adrian Mutu că Bîrligea nu primeşte penalty în minutul 3 împotriva lui Sepsi? Este o fază în care noi am fi trebuit să primim penalty. Bineînţeles, fiind o fază oarecum la limită, s-a judecat tot în defavoarea CFR-ului.

Cu asta am spus totul. Punem capul în pământ, mergem mai departe şi ne vom lupta în continuare pentru toate obiectivele, campionat şi mai ales Cupa României. Avem o echipă valoroasă care poate să câştige trofee până la finalul sezonului", a declarat Neluţu Varga petnru Prima Sport.