E gata! Dan Şucu s-a întâlnit cu Marius Şumudică! Decizia finală luată de finanţatorul Rapidului E gata! Dan Şucu s-a întâlnit cu Marius Şumudică! Decizia finală luată de finanţatorul Rapidului
LIVE VIDEO | Mioveni - Csikszereda 3-1, în direct la Prima Sport 1! Formaţia din Miercurea Ciuc reduce din diferenţă LIVE VIDEO | Mioveni - Csikszereda 3-1, în direct la Prima Sport 1! Formaţia din Miercurea Ciuc reduce din diferenţă
Ana Bogdan a fost eliminată în turul doi la Catalonia Open Ana Bogdan a fost eliminată în turul doi la Catalonia Open
Fără precedent! Unde vor sta suporterii CFR-ului la meciul cu FCSB Fără precedent! Unde vor sta suporterii CFR-ului la meciul cu FCSB
Motivele pentru care Edi Iordănescu nu a semnat prelungirea contractului Motivele pentru care Edi Iordănescu nu a semnat prelungirea contractului
Dinamo, campioană în Superligă! Statistica la care "câinii" nu au adversar Dinamo, campioană în Superligă! Statistica la care "câinii" nu au adversar

Dzeko va juca în Gruia, dar nu din primul minut. Anunţul lui Fonseca despre vedeta Romei

CFR Cluj Publicat pe 26 nov 2020

Paulo Fonseca (47 de ani) nu va începe cu Edin Dzeko din primul minut meciul cu CFR Cluj, programat în această seară, la ora 22:00, live pe Look Sport+ în etapa a patra a fazei grupelor Europa League 2020/2021.

Vârful bosniac, care e cel mai experimentat şi periculos atacant din lotul romanilor, tocmai s-a refăcut după infectarea cu COVID-19, iar forma fizică nu îi permite să stea pe teren foarte mult. De aceea, Fonseca va lua startul la Cluj cu Borja Mayoral (23 de ani), marcator în turul de pe Olimpico (5-0), în vârful liniei de atac, urmând ca Dzeko să intre în partea a doua.

Pentru bosniac, partida din România va fi un bun test pentru a vedea cu exactitate unde se află din punct de vedere fizic: "Va juca. Are nevoie de minute pentru a înţelege nivelul său de pregătire fizică, chiar dacă s-a antrenat acasă", a spus Fonseca, în momentul în care a ajuns la Cluj pentru meciul cu CFR.