Ultima oră
Noua Zeelandă - Belgia 1-5. ”Dracii roşii” gestionează perfect meciul decisiv Noua Zeelandă - Belgia 1-5. ”Dracii roşii” gestionează perfect meciul decisiv
Uruguay - Spania 0-1. Unicul gol a venit după o eroare a portarului Uruguay - Spania 0-1. Unicul gol a venit după o eroare a portarului
Capul Verde - Arabia Saudită 0-0. Calificare istorică obţinută de africani Capul Verde - Arabia Saudită 0-0. Calificare istorică obţinută de africani
După aproape un deceniu, Dani Ceballos părăseşte Real Madrid După aproape un deceniu, Dani Ceballos părăseşte Real Madrid
Senegal – Irak 5-0. Africanii au speculat eliminarea timpurie şi au defilat pe teren Senegal – Irak 5-0. Africanii au speculat eliminarea timpurie şi au defilat pe teren
Norvegia – Franţa 1-4. Dembele a făcut recital contra rezervelor scandinavilor Norvegia – Franţa 1-4. Dembele a făcut recital contra rezervelor scandinavilor

”E jenant. Şi dacă nu vrei e nasol”. Verdict dur după ce forţa din Superligă s-a făcut de râs în cupă cu echipe de eşalon inferior | VIDEO EXCLUSIV

Cupa României Publicat pe 18 dec 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Sepsi a remizat cu Oţelul Galaţi, scor 0-0, în grupele Cupei României. 

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38111/21871972/1/cupa-romaniei-1.jpg

Formaţiile CSM Reşiţa şi Unirea Alba Iulia s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei României Betano, ca urmare a rezultatelor din ultima etapă a grupei D a competiţiei. Unirea Alba Iulia este o echipă din liga a treia.

Unirea Alba Iulia a învins cu scorul de 3-1 echipa CSM Râmnicu Vâlcea, iar în celelalte două meciuri din grupă s-au înregistrat remize albe: Oţelul – Sepsi 0-0, CSM Reşiţa – Csikszereda 0-0.

CSM Reşiţa şi Unirea Alba Iulia au încheiat grupa la egalitate perfectă, cu câte 7 puncte (două victorii, o remiză, patru goluri marcate, unul primit).

Pe trei s-a clasat Csikszereda – 5 puncte, pe patru Oţelul – 4 puncte, pe cinci Sepsi – un punct şi pe şase CSM Rmnicu Vâlcea – niciun punct.

După meci, în direct la Prima Sport, a fost analizată situaţia lui Sepsi. Marius Baciu nu poate să înţeleagă cum o echipă puternică din Superligă nu s-a putut califica mai departe în cupă. 

 

”E urât! E jenant ca o echipă de Liga 1 să nu se califice. Şi să nu vrei să te califici e nasol!”, a spus Marius Baciu, la Prima Sport.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Cupa României

Ultimele articole Toate articolele