Ultima oră
Zeljko Kopic a refuzat oferta de la Anarthosis! Salariul umilitor pe care ciprioţii i l-au propus fostului antrenor de la Dinamo Zeljko Kopic a refuzat oferta de la Anarthosis! Salariul umilitor pe care ciprioţii i l-au propus fostului antrenor de la Dinamo
”Voi bea rom cu cola până voi muri”: O fană scoţiană în vârstă de 93 de ani nu are de gând să se întoarcă acasă dacă Scoţia câştigă Cupa Mondială

”Voi bea rom cu cola până voi muri”: O fană scoţiană în vârstă de 93 de ani nu are de gând să se întoarcă acasă dacă Scoţia câştigă Cupa Mondială
Premieră în acest an la Supercupa României! FRF şi-a dat acordul pentru ca asta să se întâmple Premieră în acest an la Supercupa României! FRF şi-a dat acordul pentru ca asta să se întâmple
Cutremur la FRF! Răzvan Burleanu dă afară omul care i-a fost mâna dreaptă în ultimii 12 ani Cutremur la FRF! Răzvan Burleanu dă afară omul care i-a fost mâna dreaptă în ultimii 12 ani
Ziua şi transferul la Dinamo. După spaniolul Pascual, ”câinii roşii” iau un jucător de la Braga Ziua şi transferul la Dinamo. După spaniolul Pascual, ”câinii roşii” iau un jucător de la Braga
Adelina Ungureanu, căpitanul naţionalei, ruptură de ligament la genunchi după o accidentare în European League Adelina Ungureanu, căpitanul naţionalei, ruptură de ligament la genunchi după o accidentare în European League

„E prost regulamentul, e infect! E contra fotbalului!”. Total neaşteptat, după ce s-a analizat penalty-ul primit de Dinamo în derby-ul cu FCSB | EXCLUSIV VIDEO

Superliga Publicat de Prima Sport pe 6 mai 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Bogdan Cosmescu a analizat faza penalty-lui primit de Dinamo, în urma consultării VAR de către arbitru, şi e de părere că regulamentul este greşit.

 

 

FCSB a învins luni seara, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Dinamo Bucureşti, în ultimul meci al etapei a şaptea din play-off-ul Superligii.

Gazdele au marcat repede, prin Cisotti, în minutul 11, dar golul a fost anulat pentru un ofsaid la jucătorul italian. După ce mingea trimisă de Radunovic a căzut pe bară, în minutul 15, elevii lui Charalambous vor deschide totuşi scorul. Cisotti a centrat şi Bîrligea a înscris cu o lovitură de cap. În minutul 26 Mihai Popescu a centrat perfect şi Octavian Popescu a marcat din careu, iar în minutul 36, când a reuşit dubla din pasa lui Cisotti.

După pauză Selmani a transformat un penalti, în minutul 56, dar Dinamo nu a profitat de retragerea „roş-albaştrilor” şi deşi au avut posesia pentru o perioadă, elevii lui Kopic nu au produs nimic notabil la poarta lui Târnovanu decât abia în minutul 89, pe un contraatac la care Selmani a trimis peste poartă.

Aflat în studio-ul Superliga Show, Bogdan Cosmescu consideră că henţul făcut de Creţu în careul „roş-albaştrilor” nu ar fi trebuit sancţionat cu penalty. Analistul dă vina pe felul în care regulamentul taxează astfel de faze şi nu consideră că Vidican a greşit.

„Penalty-ul ăla e contra fotbalului, nu poţi să dai aşa ceva. Bine, aşa e, că aşa e regulamentul, dar e prost regulamentul, e infect! Vine mingea de la 15 centimetri , el era cu spatele şi îl loveşte în cot. Bine, e şut pe poartă, dar mie îmi spui că ăla vrea să îşi mărească aria corpului.

Mie mi se pare că este o porcărie regulamentul ăsta, nu zic că nu e corect (n.r. acordat penalty-ul), este o porcărie îngrozitoare.”, a declarat Bogdan Cosmescu, în exclusivitate la Prima Sport.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Superliga

Ultimele articole Toate articolele