VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

”E un punct câştigat”. Mihalcea e mulţumit de egalul cu UTA, deşi a pierdut victoria în ultimele minute

Chindia Târgoviște Publicat de Daian Cutu pe 3 sep 2022

UTA Arad şi Chindia Târgovişte au încheiat sâmbătă la egalitate, scor 1-1, un meci din etapa a noua a Superligii.

Primul gol al partidei a fost marcat în minutul 44, când Akhmatov a şutat de la 25 de metri, balonul s-a dus în bară, a ricoşat în portarul Balauru şi a intrat în plasă. Arădenii au egalat prin Benga, în minutul 86.

Deşi echipa sa a pierdut victoria pe finalul partidei, Adrian Mihalcea s-a declarat mulţumit de punctul obţinut la Arad.

"Ţinând cont de presiunea la care am fost supuşi în repriza a doua cred că e un punct câştigat. Am avut probleme fizice. Am încercat să conserv acest avantaj. Dacă eram mai inspirat în meciurile trecute probabil aveam mai multe puncte. Am încercat etapele trecute să jucăm fotbal şi am pierdut.

Astăzi ne-am dorit să ne apărăm mai mult, să suferim. Se simte oboseala, da, nu avem un lot care să ne permită să odihnim anumiţi jucători. Sperăm că meciurile viitoare să câştigăm.

Da, suntem pe ultimul loc, dar vreau să mă gândesc strict la meciul de astăzi. Am luat acest punct după 4 înfrângeri. Sperăm să fie un punct de plecare",
a explicat Mihalcea, la flash-interviuri.