E gata! Dan Şucu s-a întâlnit cu Marius Şumudică! Decizia finală luată de finanţatorul Rapidului E gata! Dan Şucu s-a întâlnit cu Marius Şumudică! Decizia finală luată de finanţatorul Rapidului
VIDEO | Mioveni - Csikszereda 3-1! Victorie fără probleme pentru gazde VIDEO | Mioveni - Csikszereda 3-1! Victorie fără probleme pentru gazde
Ana Bogdan a fost eliminată în turul doi la Catalonia Open Ana Bogdan a fost eliminată în turul doi la Catalonia Open
Fără precedent! Unde vor sta suporterii CFR-ului la meciul cu FCSB Fără precedent! Unde vor sta suporterii CFR-ului la meciul cu FCSB
Motivele pentru care Edi Iordănescu nu a semnat prelungirea contractului Motivele pentru care Edi Iordănescu nu a semnat prelungirea contractului
Dinamo, campioană în Superligă! Statistica la care "câinii" nu au adversar Dinamo, campioană în Superligă! Statistica la care "câinii" nu au adversar

”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu

Hermannstadt Publicat de Daian Cutu pe 19 apr 2024

Hermannstadt a remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Botoşani, în primul meci al etapei a cincea din play-out-ul Superligii. Gazdele au egalat în minutul 90+2.

În minutul 24, de la gazde a fost eliminat Murgia pentru o intrare dură la un adversar.

Marius Măldărăşanu a împlinit în ziua partidei 49 de ani. Acesta s-a declarat foarte mulţumit de rezultat şi consideră că e un egal cât o victorie.

”De data asta s-a întâmplat bine pentru noi. A fost un meci tensionat. Pe care l-am început bine.

În a doua repriză nu au avut nicio ocazie. A venit acea fază care a decis soarta jocului. Le-am spus că tot ce li s-a întâmplat se va întoarce. Era norma să riscăm. Norocul s-a întors şi de patea noastră. E un punct cât o victorie. Toţi au intrat foarte bine, au intrat cu ceva. Poate le-au dat un impuls şi celorlalţi. E greu. Dacă jucam 11 contra 11, poate lucrurile erau diferite”,
a declarat Măldărăşanu, la flash-interviuri.