Constantin Budescu, OUT de la Farul Constantin Budescu, OUT de la Farul
S-a schimbat arbitrul pentru FCSB - Rapid! Kovacs, „retrogradat” după Barcelona - PSG. Cine va fi la centrul partidei de pe „Arena Naţională” S-a schimbat arbitrul pentru FCSB - Rapid! Kovacs, „retrogradat” după Barcelona - PSG. Cine va fi la centrul partidei de pe „Arena Naţională”
Scoţienii au făcut anunţul! Ianis Hagi, pe picior de plecare: „Pare inevitabil” Scoţienii au făcut anunţul! Ianis Hagi, pe picior de plecare: „Pare inevitabil”
Curăţenie totală la Universitatea Craiova după venirea lui Gâlcă! Doar 5 jucători sunt de neatins Curăţenie totală la Universitatea Craiova după venirea lui Gâlcă! Doar 5 jucători sunt de neatins
Guvernul american va despăgubi gimnastele care au fost victimele lui Larry Nassar Guvernul american va despăgubi gimnastele care au fost victimele lui Larry Nassar
Moment inedit în Conference League! A primit două cartonaşe galbene,dar nu a fost eliminat Moment inedit în Conference League! A primit două cartonaşe galbene,dar nu a fost eliminat

Echipa de volei a celor de la Steaua Bucureşti a ratat calificarea în sferturile Challenge Cup

Sporturi Publicat de Daian Cutu pe 20 ian 2022

Echipa de volei masculin Steaua Bucureşti a ratat miercuri, pe teren propriu, calificarea în sferturile de finală ale Challenge Cup, după ce a pierdut şi manşa retur din optimi, scor 0-3, cu slovenii de la ACH Volley Ljubljana.

Scorul pe seturi a fost 21-25, 17-25, 15-25.

În tur, slovenii s-au impus cu scorul de 3-1, iar cu dublă victorie s-au calificat în sferturile de finală ale Challenge Cup.

În faza 16-ilor competiţiei, Steaua Bucureşti a eliminat formaţia VC Lorentzweiler (Luxemburg).

Steliştii au revenit în cupele europene după trei sezoane.