Ultima oră
Şeful lui Dinamo a făcut anunţul despre noile veniri de la Dinamo: ”Nu am plătit în totalitate transferurile făcute!” | VIDEO EXCLUSIV

Şeful lui Dinamo a făcut anunţul despre noile veniri de la Dinamo: ”Nu am plătit în totalitate transferurile făcute!” | VIDEO EXCLUSIV
A fost anunţat jucătorul de 150 de milioane al lui Jose Mourinho

A fost anunţat jucătorul de 150 de milioane al lui Jose Mourinho
Plecare de ultim moment de la FC Hermannstadt

Plecare de ultim moment de la FC Hermannstadt
Jucătorii Iranului vor călători în Statele Unite cu o zi înainte de primul său meci Jucătorii Iranului vor călători în Statele Unite cu o zi înainte de primul său meci
Becali, tun financiar!  ”2,3 milioane”

Becali, tun financiar!  ”2,3 milioane”
Dinamo, în alertă! Interes din străinătate pentru Musi şi Cîrjan. Anunţul lui Andrei Nicolescu despre plecările vedetelor Dinamo, în alertă! Interes din străinătate pentru Musi şi Cîrjan. Anunţul lui Andrei Nicolescu despre plecările vedetelor

Eddie Jordan a murit la vârsta de 76 de ani

Formula 1 Publicat de Tudor Moisa pe 20 mar 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Eddie Jordan, fostul şef al echipei Jordan Grand Prix, care l-a lansat pe Michael Schumacher în Formula 1 la începutul anilor 1990, a murit la vârsta de 76 de ani din cauza unui cancer de prostată.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38121/21972951/1/profimedia-0977348519.jpg

"Cu profundă tristeţe anunţăm decesul lui Eddie Jordan, fost patron de echipă de Formula 1, consultant TV şi antreprenor", a scris, joi, familia sa într-un comunicat. Irlandezul, care era tratat în Africa de Sud, a murit la Cape Town în primele ore ale zilei de 20 martie 2025.

Eddie Jordan a fondat echipa Jordan F1 în 1991, iar unul dintre primii săi piloţi a fost debutantul Michael Schumacher, la Marele Premiu al Belgiei din 1991. Echipa a luat parte la 250 de GP până când a fost vândută la sfârşitul anului 2005.

Eddie Jordan, care devenise consultant media, anunţase în decembrie că suferă de cancer la prostată.

Şeful F1, Stefano Domenicali, a reacţionat imediat la vestea morţii lui Eddie Jordan, declarându-se "profund întristat".

"Cu energia sa inepuizabilă, a ştiut întotdeauna să-i facă pe oameni să zâmbească, rămânând autentic şi genial în orice moment", a subliniat Domenicali. "El reprezintă o întreagă epocă a F1 şi ne va lipsi foarte mult", a adăugat el.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Formula 1

Ultimele articole Toate articolele