Ultima oră
Elveţia – Canada 2-1. Cele două ţări ”merg la braţ” în faza următoare Elveţia – Canada 2-1. Cele două ţări ”merg la braţ” în faza următoare
Bosnia - Qatar 3-1. Lukic a rămas pe bancă şi are şanse mari să se califice mai departe Bosnia - Qatar 3-1. Lukic a rămas pe bancă şi are şanse mari să se califice mai departe
Iranul acuză autorităţile americane că au întârziat delegaţia Iranul acuză autorităţile americane că au întârziat delegaţia
Dirk Kuyt e noul antrenor secund al celor de la Fenerbahce Dirk Kuyt e noul antrenor secund al celor de la Fenerbahce
MM Stoica a sărit în apărarea lui Darius Olaru şi i-a dat replica lui Victor Piţurcă: "Nu există jucător român ca el" | VIDEO EXCLUSIV MM Stoica a sărit în apărarea lui Darius Olaru şi i-a dat replica lui Victor Piţurcă: "Nu există jucător român ca el" | VIDEO EXCLUSIV
"CumpleLEO": Argentina îi cântă astăzi „La mulţi ani” lui Messi "CumpleLEO": Argentina îi cântă astăzi „La mulţi ani” lui Messi

Edi Iordănescu, pus la zid de un fost "tricolor"! "Nu mă interesează"

EURO 2024 Publicat de Tudor Moisa pe 31 mai 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/40226/21612953/1/antrenament-romania-inaintea-meciului-cu-israelul-preliminarii-euro-2024-12-11-2023-1.jpg

Naţionala României a început pregătirile pentru Campionatul European din Germania.

În momentul în care Edi Iordănescu a anunţat lotul lărgit de 28 de jucători, mai multe persoane implicate în fotbal l-au criticat pe selecţionerul. Principalul motiv a fost absenţa lui Mitriţă.

Marian Aliuţă a vorbit şi el pe această temă şi este de părere că atât Mitriţă, cât şi Ştefănescu, trebuiau să fie prezenţi la EURO. De asemenea, fostul internaţional cu 5 selecţii în naţionala României a punctat faptul că Louis Munteanu merita să fie şi el prezent în lot.

”Mitriţă nu trebuie să lipsească de la echipa naţională. Exact acelaşi lucru a spus şi Florin Prunea. Nu mă interesează ce a fost în trecut, au fost nişte probleme care l-au deranjat pe Edi.

Trebuie să te uiţi valoric la jucători, după Florinel Coman, Alexandru Mitriţă este cel mai bun fotbalist din România. La fel trebuia să se întâmple şi cu Marius Ştefănescu, ambii ar fi trebuit să fie în lot acum.

Mă uitam şi la Louis Munteanu, dar pentru că nu are experienţă, mă gândesc că poate i-a fost teamă lui Edi să îl ia. Este un jucător bun şi de viitor, dar ar fi putut fi pe lângă lot.

Puşcaş a fost convocat, pentru că a fost în angrenajul echipei naţionale, dar din punct de vedere valoric este sub Louis Munteanu. Edi se bazează pe forţa pe care o are George Puşcaş.

În meciul cu Ucraina, Alibec ar trebui să joace în faţa lui Puşcaş. Valoric, este peste el. În primul rând, are putere, poate proteja, are fizic şi are calitate tehnică mult mai ridicată decât ce are Puşcaş”, a declarat Marian Aliuţă, conform sportpesurse.ro.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

EURO 2024

Ultimele articole Toate articolele