Ultima oră
Se cunosc 9 meciuri din şaisprezecimile Campionatului Mondial. Joao Paulo şi Capul Verde vor înfrunta Argentina Se cunosc 9 meciuri din şaisprezecimile Campionatului Mondial. Joao Paulo şi Capul Verde vor înfrunta Argentina
Decizie surprinzătoare cu privire la Lionel Messi. Ce se întâmplă cu starul Argentinei la meciul contra Iordaniei Decizie surprinzătoare cu privire la Lionel Messi. Ce se întâmplă cu starul Argentinei la meciul contra Iordaniei
O asistentă medicală denunţă deficienţele logistice legate de spitalizarea lui Diego Maradona O asistentă medicală denunţă deficienţele logistice legate de spitalizarea lui Diego Maradona
Acuzaţiile de posesie de droguri împotriva fostului campionul olimpic la schi alpin Bode Miller au fost retrase Acuzaţiile de posesie de droguri împotriva fostului campionul olimpic la schi alpin Bode Miller au fost retrase
Absent de la meciul cu Norvegia după decesul mamei sale, selecţionerul Didier Deschamps a decis când revine la naţionala Franţei Absent de la meciul cu Norvegia după decesul mamei sale, selecţionerul Didier Deschamps a decis când revine la naţionala Franţei
Se retrage Stephanie Frappart, prima femeie care a arbitrat la Cupa Mondială Se retrage Stephanie Frappart, prima femeie care a arbitrat la Cupa Mondială

Eduard Radaslavescu a reacţionat după golul înscris în Cupa României! Fotbalistul nu mai marcase de 2 ani pentru echipa de club: ”A trecut ceva timp!”

Cupa României Publicat pe 3 dec 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

FC Hermannstadt a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, marţi, pe teren propriu, în compania echipei Farul Constanţa, în etapa a doua a grupei C a Cupei României.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38111/21857157/1/afc-hermannstadt-sibiu-farul-constanta-cupa-romaniei-betano-03-12-2024.jpg

Pentru FC Hermannstadt a marcat Neguţ, în minutul 66.

Golul constănţenilor a fost înscris de Radaslavescu, în minutul 55.

Tot marţi, de la ora 20.45, se joacă meciul CS Afumaţi - Rapid.

La finalul partidei, Eduard Radaslavescu a oferit mai multe declaraţii. Mijlocaşul nu mai înscrisese într-o partidă oficială pentru o echipă de club din octombrie 2022.

”A trecut ceva timp!”

"A trecut ceva timp, mă bucur că am marcat dar nu sunt în totalitate fericit, din păcate nu am reuşit să câştigăm, puteam să face asta. Am jucat împotriva unei echipe foarte bune, micile detalii cred că au făcut diferenţa, din păcate am făcut egal.

E o grupă echilibrată, fiecare meci contează, avem două puncte, ne pregătim pentru meciul de campionat şi când va veni meciul de la Arad mergem cu încredere şi vrem să câştigăm.

Din păcate jucăm în deplasare, ne dorim să jucăm şi acasă, acesta este formatul, îl respectăm, Cupa este foarte importantă pentru noi, este un trofeu în joc şi sper să ajungem cât mai departe", a declarat Eduard Radaslavescu, la flash-interviu.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Cupa României

Ultimele articole Toate articolele