VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-2! Victorie importantă pentru trupa lui Guardiola! Drăguşin a fost integralist şi a avut o prestaţie solidă VIDEO | Tottenham - Manchester City 0-2! Victorie importantă pentru trupa lui Guardiola! Drăguşin a fost integralist şi a avut o prestaţie solidă
Antrenorul Marcelo Gallardo va pleca de la Al-Ittihad Antrenorul Marcelo Gallardo va pleca de la Al-Ittihad
VIDEO | Zidul Drăguşin! Românul a intervenit fabulos cu capul la şutul trimis de Bernardo Silva VIDEO | Zidul Drăguşin! Românul a intervenit fabulos cu capul la şutul trimis de Bernardo Silva
VIDEO | A încercat să intre în istorie! Ianis Hagi a vrut să îi dea gol lui Real Madrid de la mijlocul terenului VIDEO | A încercat să intre în istorie! Ianis Hagi a vrut să îi dea gol lui Real Madrid de la mijlocul terenului
VIDEO | UBT Cluj - CSM Oradea 74-69. Campioana în exerciţiu mai face un pas spre un nou titlu VIDEO | UBT Cluj - CSM Oradea 74-69. Campioana în exerciţiu mai face un pas spre un nou titlu
VIDEO | Real Madrid - Alaves, 5-0! Recital oferit de elevii lui Carlo Ancelotti! Ianis Hagi, prestaţie solidă VIDEO | Real Madrid - Alaves, 5-0! Recital oferit de elevii lui Carlo Ancelotti! Ianis Hagi, prestaţie solidă

Egal cu 6 goluri în meciul Eintracht Frankfurt - Freiburg

Bundesliga Publicat pe 18 feb 2024

Echipa germană Eintracht Frankfurt a încheiat la egalitate duminică, în deplasare, scor 3-3, cu formaţia Freiburg, într-un meci contând pentru etapa a 22-a din Bundesliga.

La Freiburg, pe Europa-Park Stadion, prima repriză a fost una cu multe goluri. Oaspeţii au marcat primii, prin Omar Marmoush, în minutul 27, iar Freiburg a egalat trei minute mai târziu, la golul lui Ritsu Doan.

Eintracht a rămas echipa cu posesia şi în minutul 35 Ansgar Kauff i-a readus în avantaj pe elevii lui Dino Toppmoller, dar gazdele au primit un penalty, pe care Vincenzo Grifo l-a transformat în minutul 45+5 pentru 2-2 la pauză.

Kauff i-a readus pe oaspeţi în avantaj, în minutul 72, însă gazdele au avut ultimul cuvânt, în minutul 90, când au egalat prin Michael Gregoritsch şi Freiburg – Eintracht Frankfurt s-a încheiat 3-3.

Cele două echipe sunt vecine în clasament, unde Eintracht se află pe locul 6, cu 33 de puncte, iar Freiburg ocupă poziţia a 8-a, ci 29 de puncte.