VIDEO | Nicuşor Bancu speră să prindă locul doi. ”Suntem acolo, se va juca până în ultima etapă” VIDEO | Nicuşor Bancu speră să prindă locul doi. ”Suntem acolo, se va juca până în ultima etapă”
VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie VIDEO | Scene ireale în Giuleşti! Iacob a fost înjurat de un fan şi a sărit la bătaie
Marius Şumudică, revenire de senzaţie în Superligă. Anunţul a fost făcut: ”El va fi noul antrenor!”

VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor
Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin
VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid

Elveţia, fără portarul titular. Sommer a plecat de la EURO pentru un moment special din viaţa sa

EURO 2020 Publicat pe 17 iun 2021

Portarul Yann Sommer (Borussia Monchengladbach) a plecat din cantonamentul naţionalei Elveţiei la Euro-2020 după meciul de miercuri cu Italia, scor 0-3, pentru a fi prezent la naşterea celui de-al doilea său copil.

Sommer a plecat la Koln, unde soţia sa urmează să nască.

Portarul ar putea rata partida de duminică, de la Baku, în compania naţionalei Turciei, decisivă pentru calificarea în optimile de finală ale Campionatului European.

Dacă nu va reveni la lot în timp util, în locul său va juca Yvon Mvogo, de la PSV Eindhoven.

Yann Sommer şi soţia sa aşteaptă o fetiţă. Cei doi au încă o fetiţă.