Ultima oră
Ce se întâmplă cu Portugalia?! Situaţia lusitanilor, analizată la ”Dimineti Americane” după remiza albă cu Columbia: ”Schimbă sistemul, fă ceva diferit. Nu e posibil aşa ceva!” Ce se întâmplă cu Portugalia?! Situaţia lusitanilor, analizată la ”Dimineti Americane” după remiza albă cu Columbia: ”Schimbă sistemul, fă ceva diferit. Nu e posibil aşa ceva!”
Gigi Becali oferă tot ce are mai bun pentru Denis Drăguş! Finanţatorul FCSB-ului vrea să-l atragă pe internaţionalul român cu o primă unică Gigi Becali oferă tot ce are mai bun pentru Denis Drăguş! Finanţatorul FCSB-ului vrea să-l atragă pe internaţionalul român cu o primă unică
Fabio Cannavaro, cu moralul la pământ după eliminarea Uzbekistanului de la Mondial: ”Credeţi că nu sunt nervos? Nu-mi place să pierd” Fabio Cannavaro, cu moralul la pământ după eliminarea Uzbekistanului de la Mondial: ”Credeţi că nu sunt nervos? Nu-mi place să pierd”
Şocant! Un fotbalist argentinian şi-a pierdut soţia şi copiii după cutremurele din Venezuela Şocant! Un fotbalist argentinian şi-a pierdut soţia şi copiii după cutremurele din Venezuela
CM intră în fazele eliminatorii! Portugalia - Croaţia e capul de afiaş al şaisprezecimilor CM intră în fazele eliminatorii! Portugalia - Croaţia e capul de afiaş al şaisprezecimilor
Nu se mai opreşte din recorduri! Ce performanţă a reuşit Lionel Messi la meciul cu Iordania Nu se mai opreşte din recorduri! Ce performanţă a reuşit Lionel Messi la meciul cu Iordania

Emil Săndoi, cu gândul la campionat, chiar şi la meciul de Cupă. ”Mă bucur pentru jucători, dar obiectivul nostru rămâne salvarea de la retrogradare”

Cupa României Publicat de Daian Cutu pe 10 feb 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38111/19967564/1/sandoi.jpg

Chindia Târfovişte a câştigat de o manieră categorică la Constanţa, contra celor de la Farul, cu scorul de 3-0, în optimile Cupei României.

La finalul partidei, Emil Săndoi nu a savurat pe deplin succesul. Tehnicianul a punctat faptul că a avut câteva probleme de lot şi deşi dâmboviţenii sunt în lupta la play-off se gândesc doar la evitare retrogradării.

„Mă bucur pentru jucători, pentru rezultat, pentru victorie, era important. Am lăsat unii dintre jucători acasă, ceilalţi au fost pe banca de rezerve. Îi felicit pentru victorie, dar obiectivul nostru rămâne salvarea de la retrogradare.

Am jucat acel baraj în sezonul trecut… este o diferenţă între Liga 1 şi Liga 2. Cred că am reuşit să ne impunem, am controlat jocul, chiar dacă fără cine ştie ce ocazii.

E o victorie care vine într-un moment dificil pentru noi. Patru meciuri fără victorie, dar în ce condiţii…

Suntem amărâţi, pentru că am fost dezavantajaţi în anumite momente cheie. Cert este că şi arbitrii noştri trebuie ajutaţi, iar VAR nu poate decât să ajute, nu să încurce.

Ar fi culmea să nu se joace un meci de prima ligă pentru că nu avem unde să jucăm. Lucrările de la amenajarea stadionului nu se pot finaliza peste noapte. Este o situaţie ingrată, pentru că tot timpul stăm în autocar”, a declarat Emil Săndoi, la flash-interviuri.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Cupa României

Ultimele articole Toate articolele