VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane VIDEO | Farul - CFR Cluj 5-1. Dobrogenii fac recital în duelul fostelor campioane
CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin CSO Voluntari – Volei Alba Blaj 3-1, în primul meci al finalei Diviziei A la feminin
Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart Emma Răducanu, eliminată de liderul WTA Iga Swiatek în sferturi la Stuttgart
Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj

Emil Săndoi, gata de duelul cu echipa sa de suflet. ”Sper într-un fotbal plăcut”

Chindia Târgoviște Publicat de Daian Cutu pe 25 feb 2022

Universitatea Craiova şi Chindia Târgovişte se întâlnesc azi, de la 20:30, în etapa a 28-a a sezonului regular din Casa Liga 1. Confruntarea e LIVE pe Look Sport şi pe aplicaţia PrimaPlay.ro. În turul campionatului scorul a fost 1-0 pentru olteni.

”U” Craiova are trei victorii la rând în campionat, dar a învins echipe aflate în situaţii nu foarte bune, Dinamo, FC U Craiova şi Academica Clinceni. Chindia are trei meciuri la rând fără succes, egaluri cu FC Argeş şi Botoşani, şi eşec cu FCSB.

Pentru Emil Săndoi este o confruntare specială, deoarece va înfrunta echipa sa de suflet, pe care a şi antrenat-o în trecut. Oltenii s-au impus în manşa tur, cu scorul de 1-0.

"Craiovenii nu sunt siguri de prezenţa în play-off, pentru că o dată cu victoria Argeşului la Farul s-au complicat lucrurile acolo sus. Cu excepţia a două echipe, celelalte nu au prezenţa asigurată în play-off. Noi şi Universitatea suntem echipe cu obiective diferite, ambele vor să câştige, sper într-un joc deschis, în care cea mai bună echipă să câştige. În afara absenţelor vechi, îl avem pe Florea suspendat, situaţia lui Popa este incertă, nu ştim dacă vom conta pe el, ar fi o pierdere importantă pentru noi dacă nu va juca.

Trebuie să luăm jumătatea plină a paharului, în ultimele şase etape avem o singură înfrângere, şi aceea cu probleme de arbitraj, la FCSB, am avut gol valabil în ultimele minute. Şi după remiza cu Botoşani sunt nemulţumit, fiindcă am avut un penalty neacordat şi era şi eliminare la fundaşul advers. Aceste greşeli s-au perpetuat în ceea ce ne priveşte, nu aş vrea ca ierarhia să fie influenţată de alte persoane. Sper într-un fotbal plăcut la Craiova şi un rezultat pozitiv, aşteptăm să vedem ce putem scoate din acest meci”,
a explicat Săndoi, la conferinţa de presă premergătoare partidei.